گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

همراه ما باشید؛ بررسی دستاوردهای چهل ساله جهاد دانشگاهی در رادیو گفت و گو

برنامه گفتگوی علمی، هشتم مرداد با حضور رییس جهاد دانشگاهی از دستاوردهای چهل ساله این نهاد سخن می‌گوید.

1399/05/08
|
10:34
|

به گزارش رادیو گفت و گو، گفتگوی علمی کاری از این شبکه رادیویی با هدف طرح مبانی علمی و راهکارهای عملیاتی کلان برنامه های پنج ساله در حوزه علم و فناوری است.

این برنامه‌ که با هدف طرح مبانی و مباحث مختلف علمی از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود، هشتم مرداد با حضور دکترسیدحمیدرضاطیبی(رئیس جهاد دانشگاهی) از دستاوردهای چهل ساله جهاد دانشگاهی سخن می‌گوید.

جهاد دانشگاهی را می توان تبلوری عینی از الگوسازی انقلاب برای رسیدن به نهاد علم و پژوهش تراز انقلاب قلمداد کرد. انقلاب اسلامی ایران، اسلامی کردن نهادها و سازوکارهای کشورداری و آموزشی را نیز هدف گرفت. تعطیلی کوتاه مدت دانشگاهها در ابتدای پیروزی انقلاب، مهلتی فراهم آورد تا روند بازنگری در امور آموزش عالی و رهایی دستگاههای علمی از وابستگی ها به بیگانگان آغاز شود.

جهاد دانشگاهی از بدو تأسیس به دلیل مختصات زمانی، محلی برای تجمیع نیروی های خواهان استقلال و خودکفایی بوده است. با تغییر در سالهای پس از پیدایش نیز همچنان این روحیه استقلال‌طلبی را در خود حفظ نموده و تبدیل به مأمنی برای محققین و پژوهشگران در سطح ملی شده است. پژوهشگرانی که توسعه و پیشرفت کشور خود را ارزش انسانی و اخلاقی دانسته و فعالیت خود را در این مجموعه وظیفه میهنی خود می دانند.

برنامه گفتگوی علمی که شنبه تا چهارشنبه ساعت 21:00روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می شود، تلاش ویژه ای در مطرح نمودن موضوعات مختلف علمی و تجزیه و تحلیل این مباحث دارد.

شبکه رادیویی گفت و گو از طریق گیرنده های دیجیتالی، رادیو نما، اپلکیشین های موبایلی و آدرس اینترنتی http://radiogoftogoo.ir نیز قابل دریافت است و همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی