گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

همراه رادیو گفت‌وگو باشید؛ پژوهش‌های علوم انسانی با ماهیت بین رشته ای

برنامه گفتگوی علمی، پانزدهم فروردین ماه با حضور کارشناس این حوزه به بررسی موضوع " پژوهش‌های علوم انسانی با ماهیت بین رشته ای" می‌پردازد.

1400/01/15
|
10:38
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، گفتگوی علمی کاری از این شبکه رادیویی با هدف طرح مبانی علمی و راهکارهای عملیاتی کلان برنامه‌های پنج ساله در حوزه علم و فناوری است.

این برنامه‌ که با هدف طرح مبانی و مباحث مختلف علمی از شبکه رادیویی گفت‌و گو پخش می‌شود، پانزدهم فروردین ماه با حضور کارشناس این حوزه به بررسی موضوع " پژوهش‌های علوم انسانی با ماهیت بین رشته ای" می‌پردازد.

مطالعات میان رشته‌ای نوعی از علوم است که پس از نمایان شدن ناتوانی و کاستی‌های تخصصی شدن علم ضرورت یافته است. از این جهت می‌توان گفت وجود تخصص گرایی، از جمله دلایل تمایل به میان رشته‌ای در عصر حاضر است؛ عصری که انسان‌ها با مسائل پیچیده و چند بعدی روبرو هستند و برای حل آنها نیاز به برخورداری از مفاهیم و روش‌های چند رویکردی و میان رشته‌ای دارند.

دکتر مصطفی سمیعی نسب(عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق"ع") مهمان امشب برنامه است.

برنامه گفتگوی علمی که شنبه تا چهارشنبه ساعت 21: 00 روی موج اف‌ام ردیف 103/5 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت‌وگو می‌شود، تلاش ویژه‌ای در مطرح نمودن موضوعات مختلف علمی و تجزیه و تحلیل این مباحث دارد.

شبکه رادیویی گفت و گو از طریق گیرنده‌های دیجیتالی، رادیو نما، اپلیکیشن‌ ایرانصدا و تارنمای شبکه به آدرس www. radiogoftogoo. ir نیز قابل دریافت است.

همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 با این برنامه و دیگر برنامه‌های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی