گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

یك كارآفرین برتر در رادیو گفت و گو: کارآفرینان به تضمین مالی و ثبات اقتصادی نیاز دارند

راهداری گفت: کارآفرینان به کمک‌های مالی نیاز ندارند بلکه به تضمین مالی و سرمایه گذاری و ثبات اقتصادی نیاز دارند.

1400/07/18
|
14:00
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دانش راهداری کارآفرین برتر ایران با برنامه «گفتگوی علمی» در مورد ارتقای جایگاه ایران در شاخص‌های نوآوری به صورت تلفنی مصاحبه کرد.

راهداری نوآوری و کارآفرینی را همزاد دانست و گفت: در بخش نوآوری در کشور مشکلی نداریم اما در پیاده سازی آن چون نیازمند حمایت دولت هستیم مشکلات بروز می‌کند و در نهایت منجر به عدم ورود خلاق‌ها به عرصه کارآفرینی می‌شود.

وی از زمانبر بودن تایید شدن محصولات توسط سازمان ملی استاندارد یاد کرد و ادامه داد: کارآفرینان ذاتا افراد پیگیری هستند اما پروسه تایید محصولات بسیار زمانبر است و گاها در برخی مراحل پروژه قفل می‌شود.

این کارآفرین برتر تصریح کرد: کارآفرینان به کمک‌های مالی نیاز ندارند بلکه به تضمین مالی و سرمایه گذاری و ثبات اقتصادی نیاز دارند.

راهداری گفت: مشکلات کارآفرینان در عرصه نوآوری و خلاقیت و اجرای و پیاده سازی ایده‌ها خود را بروز می‌دهند و لذا دولت باید با ابتکار و نوآوری و همچنین جذب نخبگان در نهادهای مرتبط به کارآفرینان کمک کند.

وی با اشاره به 6 میلیون نخبه‌ی مهاجرت کرده از ایران خاطرنشان کرد: اگر روند رو به بهبود باشد سرمایه‌ها از کشور خارج نمی‌شوند و لذا دولتمردان نباید جوری عمل کنند که نخبگان و نوآوران فرار کنند و می‌توان با تخصصی کردن واحدها این مشکلات را برطرف کرد.

راهداری در مصاحبه با رادیو گفت و گو ضمن اعلام آمادگی کامل بخش خصوصی کشور در جهت خروج جوانان از بیکاری اظهار کرد: دولتی‌ها دغدغه ما را ندارند و با سرعت کُندی در این مسیر گام بر می‌دارند.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی