صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

یک کارشناس فضای مجازی اظهار داشت: فعال شدن ارز مجازی تلگرام همواره می تواند اتفاقات بسیار نامطلوبی را بر بدنه ی اقتصادی کشور وارد کند، به طوری که کشور ایران در حال حاضر چاره ای به جز خروج از تلگرام را ندارد.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی ظرفیت های پیام رسان های داخلی و ضرورت بهره گیری ایرانی ها از ظرفیت پیام رسان داخلی، با حضور مهندس مسلم عباسی (کارشناس فضای مجازی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه مهندس مسلم عباسی با اشاره به این که وضعیت تلگرام در کشور امروزه همانند رسیدن کارد به استخوان است، گفت: فعال شدن ارز مجازی تلگرام همواره می تواند اتفاقات بسیار نامطلوبی را بر بدنه ی اقتصادی کشور وارد کند، به طوری که کشور ایران در حال حاضر چاره ای به جز خروج از تلگرام را ندارد.

وی با اشاره به این که ترمیم امنیت امری ساده و آسان نیست، اظهار داشت: در حال حاضر تمامی کشورهای دنیا وظیفه ی خود می دانند که نظارت های دقیقی را بر فعالیت پیام رسان ها در کشورهای خود داشته باشند.

این کارشناس فضای مجازی با اشاره به نظارت موجود بر فضای تلگرام، تصریح کرد: عدم دسترسی مستقیم به سرویس همواره باعث می شود تا دسترسی به آن سرویس برای نظارت کننده هزینه های بسیار بالایی را داشته باشد.

وی همچنین در ادامه افزود: بدون شک نظارت های امروزی موجود بر فعالیت پیام رسان تلگرام در کشور در پیام رسان های داخلی نیز وجود خواهد داشت.

مهندس مسلم عباسی همچنین در ادامه اضافه کرد: ایجاد تخلف در فضای تلگرام همواره برای کشور ایران قابل پیگرد است، به طوری که در صورت اراده، مسئولین می توانند فرد متخلف را پیدا کرده و اعمال قانون کنند، به طوری که همین روال در پیام رسان های داخلی برای افراد متخلف نیز وجود دارد.

وی با اشاره به وجود امنیت در پیام رسان های داخلی، توضیح داد: در حال حاضر با توجه به روند فعالیت بزرگترین فعالان وب در جهان می دانیم که موضوع هک شدن برای آن ها نیز واقع شده است و تمامی شرکت های مانند گوگل یا فیس بوک به اطلاعات کاربران خود دسترسی دارند.

این کارشناس فضای مجازی همچنین در ادامه افزود: بسیاری از نرم افزارهایی که حتی فضای پیام رسانی نیز ندارند می توانند با دریافت اجازه ی دسترسی به تلفن همراه تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را از تلفن همراه شخص دریافت کنند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • طلاق عاطفی در خانواده و افزایش آسیب های فضای مجازی

  • دانشگاه مجازی پزشکی؛ کیفی سازی آموزش در فضای مجازی

  • مالکیت معنوی، درتکمیل قانون حمایت از حقوق پدیدآوردگان است

  • جرایم سایبری در پی خلاء قانونی و آموزشی فضای مجازی است

  • وزارت ارتباطات به عنوان متولی شبکه ملی اطلاعات، گزارشی ارائه نداده است +صوت

  • 80 درصد استفاده کودکان از فضای مجازی مربوط به گیم است

  • اعتیاد به فضای مجازی معضل اصلی جامعه ماست

  • نبود حاکمیت در فضای مجازی، مهمترین چالش در فضای مجازی است

  • حسادت وحسرت؛ ریشه رفتارهای لاکچری نماها در اینستاگرام

  • خبر نوشتن در فضای مجازی را به دیگران آموزش دهیم