صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

یک استاد دانشگاه حفظ حریم خصوصی را مهم ترین ویژگی یک پیام رسان دانست و افزود: مردم در هنگام استفاده از فضای مجازی همواره به دنبال فضای امن و خصوصی هستند.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی تحلیل و آسیب شناسی ظرفیت سازی پیام رسان های داخلی، با حضور دکتر معصومه امینی خو (استاد دانشگاه) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر معصومه امینی خو با اشاره به نحوه عرضه پیام رسان های داخلی به مردم، گفت: پیام رسان های مختلف همواره باید با تکیه بر دیدگاه ابرکالاها عرضه و مبادله شوند.

وی همچنین در ادامه افزود: در نظر گرفتن جنبه های خاص و ویژه ی مردم در طراحی، تولید و عرضه یک پیام رسان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که توجه به ویژگی های مورد نظر مردم در تولید پیام رسان های داخلی اقبال عمومی را به سمت آن پیام رسان سوق می دهد، عنوان کرد: وجود امنیت مطلوب در روند تبادل پیام و محتوا در بستر پیام رسان های داخلی استقبال مردم را از این پیام رسان ها بالا می برد.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: سیستم رمزنگاری پیام رسان های داخلی همواره باید به گونه ای باشد که مردم بیشترین اعتماد را به این فضا داشته باشند؛ در حالی که سیستم های رمزنگاری مختلف توسط کارشناسان معتبر کشور مورد تایید باشند.

دکتر معصومه امینی خو همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: مردم ایران باید در هنگام استفاده از پیام رسان های داخلی به اندازه ای از اعتماد برسند که هیچ فردی به جز خود ارسال کننده و گیرنده، اجازه دسترسی به پیام های رد و بدل شده را نداشته باشد.

وی با اشاره دلایل گسترش پیام رسان تلگرام در داخل کشور، تصریح کرد: تلگرام با اضافه کردن قابلیت گفت و گوی خصوصی در این پیام رسان توانست حجم بسیاری از مردم را به استفاده از این پیام رسان مجاب کند، چرا که مردم در هنگام استفاده از فضای مجازی همواره به دنبال فضای امن و خصوصی هستند.

این استاد دانشگاه همچنین در ادامه اضافه کرد: پیام رسان های داخلی باید بتوانند بستر خصوصی سازی گفت و گوهای میان فردی را برای مردم ایجاد کنند.

وی همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: عدم وجود بسترهای خصوصی برای مردم در پیام رسان های داخلی باعث شده تا مردم از این پیام رسان استقبال خوبی نداشته باشند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • فتوای مقام معظم رهبری باعث ایجاد اطمینان برای رعایت حریم خصوصی در فضای مجازی است

  • توسعه فضای مجازی، یکی از بهترین راه حل ها برای ایجاد اشتغال است

  • مفهوم حریم خصوصی در فرهنگ و جوامع مختلف، متفاوت است

  • مصادیق نقض حریم خصوصی در فضای مجازی باید شفاف شوند

  • حریم خصوصی شهروندی در آمریکا معنا و مفهومی ندارد

  • اکثر پرونده های مزاحمت در تلگرام به نتیجه نمی رسد

  • ضرورت اعتمادسازی و حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی داخلی

  • دلیلی برای استفاده از فیلتر شکن وجود ندارد

  • مجرمانه بودن یک اپلیکیشن‌ به راحتی قابل تشخیص نیست