صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

معاون فرهنگ سازی و توسعه کسب و کارهای رسانه های دیجیتال اظهار داشت: ورود "ارزگرام" به داخل کشور می تواند جنبه های جرم محور شبکه اجتماعی تلگرام را تقویت کرده و حوزه اقتصادی ایران را دستخوش آسیب کند.

برنامه "گفت و گوی اجتماعی" با موضوع بررسی تحلیل و آسیب شناسی ظرفیت سازی پیام رسان های داخلی با حضور دکتر محمدصادق افراسیابی (معاون فرهنگ سازی و توسعه کسب و کارهای رسانه های دیجیتال) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر محمدصادق افراسیابی با اشاره به این که ارتباط با مردم همواره باید با تکیه بر روش های اغنایی صورت گیرد، گفت: موضوع رفع انحصار تلگرام و حمایت از شبکه های اجتماعی بومی و داخلی موضوعی است که تمامی افراد حاضر در ایران در رابطه با آن اتفاق نظر دارند.

وی در ادامه افزود: تگلرام در حالتی قرار دارد که می تواند هر لحظه دسترسی های خود را به صورت یک طرفه قطع کرده و هیچ همراهی با کشورمان نداشته باشد.

معاون فرهنگ سازی و توسعه کسب و کارهای رسانه های دیجیتال در ادامه اضافه کرد: شبکه اجتماعی تلگرام با فعالیت خود در کشورمان باعث می شود موضوع قاچاق کالا و ارز، پولشویی و بسیاری از جرائم در کشور تقویت شوند.

وی با اشاره به این که در استقبال از شبکه اجتماعی تلگرام بازنده اصلی مردم ایران خواهند بود، عنوان کرد: ورود ارزگرام به داخل کشور می تواند جنبه های جرم محور نرم افزار تلگرام را تقویت کرده و حوزه اقتصادی ایران را دستخوش آسیب کند.


دکتر محمدصادق افراسیابی در ادامه خاطر نشان کرد: به اعتقاد برخی کارشناسان ارتقای سواد رسانه ای افراد می تواند ذهنیت تلگرام-طلبی موجود در رفتار مردم را کاهش دهد.

در ادامه برنامه "گفت و گوی اجتماعی" از شبکه رادیویی گفت و گو دکتر حسن نوری خواه، پژوهشگر تجارت الکترونیک با اشاره به این که اعتماد به پیام رسان های مختلف به صورت تدریجی صورت می گیرند، گفت: استفاده مردم و رضایت آن ها از یک پیام رسان باعث می شود بسیاری افراد در یک بازه زمانی مدت دار به عضویت در یک شبکه اجتماعی روی آورند.

وی در ادامه افزود: وجود رمزگذاری های قوی، با کارکرد بالا در یک پیام رسان می تواند تا اندازه بسیار زیادی در ایجاد اعتماد افراد به یک شبکه اجتماعی نقش موثر داشته باشد.

این پژوهشگر حوزه تجارت الکترونیک در ادامه اضافه کرد: رفع مشکلات و معضلات موجود در پیام رسان های داخلی به یک اراده قوی و عملکرد به هنگام نیاز دارد.

فایل صوتی برنامه "گفت و گوی اجتماعی" از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • طلاق عاطفی در خانواده و افزایش آسیب های فضای مجازی

  • دانشگاه مجازی پزشکی؛ کیفی سازی آموزش در فضای مجازی

  • مالکیت معنوی، درتکمیل قانون حمایت از حقوق پدیدآوردگان است

  • جرایم سایبری در پی خلاء قانونی و آموزشی فضای مجازی است

  • وزارت ارتباطات به عنوان متولی شبکه ملی اطلاعات، گزارشی ارائه نداده است +صوت

  • 80 درصد استفاده کودکان از فضای مجازی مربوط به گیم است

  • اعتیاد به فضای مجازی معضل اصلی جامعه ماست

  • نبود حاکمیت در فضای مجازی، مهمترین چالش در فضای مجازی است

  • حسادت وحسرت؛ ریشه رفتارهای لاکچری نماها در اینستاگرام

  • خبر نوشتن در فضای مجازی را به دیگران آموزش دهیم