صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

مدیر روابط عمومی پیام رسان «بله» اظهار داشت: دولت نباید کمک ویژه ای فراتر از وظایف رسمی و واقعی خود به یک سرویس دهنده یا بازیگر اقتصادی داخلی داشته باشد.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی زیر ساخت ها و اقدامات لازم جهت ارتقای پیام رسان های بومی برای جلب رضایت مردم، با حضور مهندس محمد یاراحمدی (مدیر روابط عمومی پیام رسان بله) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه مهندس محمد یاراحمدی با اشاره به این که مدل کسب و کار پیام رسان بله تفاوت های بسیاری را با سایر پیام رسان های داخلی دارد، گفت: مجموعه پیام رسان بله با موضوع فیلترینگ مخالف است، در حالی که بهترین راهکار رقابتی برای پیام رسان های مشابه تلگرام، فیلترینگ این پیام رسان است.

وی همچنین در ادامه افزود: متاسفانه عنوان پیام رسان بله در لیست نهایی پیام رسان های داخلی وجود نداشت، بر همین اساس این موضوع واکنش مجموعه بله را به همراه داشت.

مدیر روابط عمومی پیام رسان «بله» با اشاره به سرعت گرایش کاربران به این پیام رسان داخلی، تصریح کرد: پیام رسان بله بر اساس تصمیم شورای عالی فضای مجازی وارد لیست پیام رسان های داخلی شده است، در حالی که امکانات موجود برای پیام رسان های عضو آن لیست در اختیار این پیام رسان قرار نگرفته است.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: مجموعه پیام رسان بله با لیست بندی های حاضر پیام رسان های داخلی در کشور و ارائه تسهیلات مخالف است مگر این که تمامی تسهیلات ارائه شده برای تمامی پیام رسان ها به صورت مشترک در اختیار همه قرار بگیرد.

مهندس محمد یاراحمدی با اشاره به ارتباط دولت با سرویس دهندگان اقتصادی داخلی، توضیح داد: به اعتقاد بنده دولت نباید کمک ویژه ای فراتر از وظایف رسمی و واقعی خود به یک سرویس دهنده یا بازیگر اقتصادی داخلی داشته باشد.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: اگر مجموعه بله در خارج از ایران مشغول فعالیت بود و سرویس های خود در سایر کشورها پیاده سازی می کرد، بسیاری از سرویس های خارجی آماده را در اختیار داشت و لزومی و تولید دوباره نبود.

مدیر روابط عمومی پیام رسان «بله» همچنین در ادامه افزود: راه اندازی این حجم از پیام رسان های داخلی در کشور می تواند راهی باشد برای به وجود آمدن بسیاری از سرویس های ابری و تجاری که پیش از این در ایران وجود نداشتند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • توجیه اقتصادی برای سرمایه گذاری در پیام رسان های داخلی، حضور کاربران است +صوت

  • خروج اطلاعات از کشور؛ دلیل فیلترینگ پیام رسان خارجی است

  • صنعت پیام رسان کشور درگیر هیچگونه نگرانی نیست

  • پیام رسان های داخلی باید در جهت جلب اعتماد مردم تلاش کنند

  • در خصوص فضای مجازی باید به جوانان اعتماد کنیم

  • حفظ حریم خصوصی مردم مهم ترین ویژگی یک پیام رسان است

  • پیام رسان های داخلی زیرساخت مطلوبی ندارند

  • 25 درصد از استفاده کنندگان فضای مجازی به پیام رسان های داخلی پیوستند

  • صنایع رانتی مانع رشد و ماندگاری کارها می شوند

  • شبهه افکنی رسانه های معاند علیه امنیت پیام رسان های داخلی