صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

یک پژوهشگر تجارت الکترونیک در عرصه فضای مجازی اظهار داشت: عرضه ارز دیجیتالی گرام می تواند فضای اقتصادی کشور را با چالش های بسیاری مواجه کند.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی و آسیب شناسی میزان اعتماد سازی در پیام رسان های داخلی، با حضور دکتر حسین نوری خواه (مدرس دانشگاه و پژوهشگر تجارت الکترونیک در عرصه فضای مجازی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر حسین نوری خواه با اشاره به جنبه های فرهنگی و امنیتی پیام رسان های داخلی، گفت: موضوع فرهنگ و امنیت در پیام رسان های داخلی می توانند نقطه ای قابل اتکا برای این پیام رسان ها باشند.

این پژوهشگر تجارت الکترونیک در عرصه فضای مجازی همچنین در ادامه افزود: در فعالیت یک نرم افزار کیفیت ارائه خدمات اولویت اول را دارد، به طوری که مردم بتوانند از بهترین کیفیت خدماتی در مواجه به یک پیام رسان داخلی بهره مند شوند.

وی با اشاره به عامل امنیت در پیام رسان های داخلی تصریح کرد: ساز و کارهای فنی پیام رسان های داخلی از نظر امنیتی باید تا اندازه ای بالا رود که مردم از نشر اطلاعات خود اطمینان حاصل کرده و بدانند که اطلاعات آن ها به سرقت نمی رود.

دکتر حسین نوری خواه در ادامه اضافه کرد: شرکت های پیام رسان های داخلی باید حریم خصوصی مردم را به بهترین شکل ممکن و مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری حفظ کنند.

وی با اشاره به ارتقای مستمر پیام رسان های داخلی، عنوان کرد: به روز رسانی و رفع مشکلات موجود در یک پیام رسان داخلی به صورت مستمر می تواند میزان اعتماد مردم به یک پیام رسان خاص را افزایش دهد.

این پژوهشگر تجارت الکترونیک در عرصه فضای مجازی با اشاره به مضرات پیام رسان تلگرام، توضیح داد: عرضه ارز دیجیتالی گرام می تواند فضای اقتصادی کشور را با چالش های بسیاری مواجه کند، در حالی که ممکن است مجموعه ی تلگرام بر اساس تصمیمات شخصی خود در زمانی نامعلوم از ارائه خدمات به کشور ایران سر باز زند.

وی همچنین در ادامه افزود: با بسته شدن تلگرام در داخل کشور پیام رسان های داخلی باید بتوانند نیازهای مختلف مردم را در حوزه شبکه های اجتماعی پوشش دهند.

دکتر حسین نوری خواه با اشاره به این که هر کدام از پیام رسان های داخلی نقاط قوت و ضعف متعددی را به همراه دارند، اظهار داشت: شباهت یک پیام رسان داخلی به فضای تلگرام و ارائه قابلیت های تلگرام توسط نمونه قانونی و داخلی می تواند سبب جذب مخاطب شود.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • طلاق عاطفی در خانواده و افزایش آسیب های فضای مجازی

  • دانشگاه مجازی پزشکی؛ کیفی سازی آموزش در فضای مجازی

  • مالکیت معنوی، درتکمیل قانون حمایت از حقوق پدیدآوردگان است

  • جرایم سایبری در پی خلاء قانونی و آموزشی فضای مجازی است

  • وزارت ارتباطات به عنوان متولی شبکه ملی اطلاعات، گزارشی ارائه نداده است +صوت

  • 80 درصد استفاده کودکان از فضای مجازی مربوط به گیم است

  • اعتیاد به فضای مجازی معضل اصلی جامعه ماست

  • نبود حاکمیت در فضای مجازی، مهمترین چالش در فضای مجازی است

  • حسادت وحسرت؛ ریشه رفتارهای لاکچری نماها در اینستاگرام

  • خبر نوشتن در فضای مجازی را به دیگران آموزش دهیم