صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

مدیر پیام رسان بله اظهار داشت: دسترسی پیامکی توسط پیام رسان بله امری بدیهی است که خود پیام رسان قبل از ایجاد دسترسی به کاربر اعلام کرده و با اجازه کاربر دسترسی را ایجاد می کند.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی و آسیب شناسی میزان اعتماد سازی در پیام رسان های داخلی، با حضور دکتر محمد یاراحمدی (مدیر پیام رسان بله) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر محمد یاراحمدی با اشاره به ابعاد مختلف اعتماد مردم به یک پیام رسان بومی، گفت: یک پیام رسان داخلی می تواند با ارتقای ظرفیت های نرم افزاری خود به کاربر این اطمینان را بدهد که شخص دیگری جز ارائه دهنده خدمت دسترسی به اطلاعات را ندارد.

وی با اشاره به این که نهادهای انتظامی و امنیتی نمی توانند از یک پیام رسان درخواست داده داشته باشند، اظهار داشت: ارائه داده های کاربران به سایر نهادها همواره باید بر اساس قوانین موجود و از طریق قوه قضاییه صورت بگیرد.

مدیر پیام رسان بله با بیان این که پیام رسان داخلی باید روند حرفه گری را در فعالیت خود حفظ کند، عنوان کرد: حاکمیت ایران به تدریج باید اعتماد مردم در حوزه استفاده اطلاعات پیام رسان های داخلی به واسطه دستورهای قضایی را جلب کند، به طوری که مردم از عدم نشر اطلاعات خود اطمینان کامل داشته باشند.

وی با اشاره به این که مردم ایران حساسیت ویژه ای بر روی پیام رسان های مختلف دارند، تصریح کرد: بسیاری از دسترسی های یک پیام رسان به حساب های مختلف کاربران، قبل از این به واسطه نرم افزارهای بانکی یا غیره امکان پذیر بوده است.

محمد یاراحمدی با اشاره به لزوم شفاف سازی موضوعات مختلف در فعالیت یک پیام رسان، توضیح داد: دسترسی پیامکی توسط پیام رسان بله امری بدیهی است که خود پیام رسان قبل از ایجاد دسترسی به کاربر اعلام کرده و با اجازه کاربر دسترسی را ایجاد می کند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: مرور زمان به پیام رسان بله کمک می کند تا خواسته های کاربران را در نرم افزار خود وارد کرده و به صورت مستمر با نیاز و خواستگاه کاربر پیام رسان خود را به روز رسانی کند.

مدیر پیام رسان بله در ادامه اضافه کرد: کمیته حقوقی پیام رسان بله سعی دارد تا ظرفیت ها و درخواست های موجود از سمت کاربران را با قوانین حاضر تطبیق دهند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر