صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

جعفر زاده گفت: دولت هیچ اقدام مثبتی برای غنی سازی اوقات فراغت مردم کشور انجام نمی دهد و متاسفانه گاهی اوقات حتی با محدود کردن بعضی از فضاهای عمومی این مشکل را بیشتر هم می کند.

برنامه " گفت و گوی اجتماعی " رادیو گفت وگو با موضوع جوانان و اوقات فراغت، تفریحات سالم و با حضور دکتر ناصر جعفر زاده کارشناس ارشد مطالعات جوانان به روی آنتن رفت.

این کارشناس ارشد مطالعات جوانان در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: آمار متناقضی از مطالعه در میان جوانان وجود دارد. این آمار از چند دقیقه تا چند ساعت متفاوت بوده و دلیل این تناقض هم این است که عده ای مطالعه کتاب های درسی را جزو اوقات فراغت در نظر می گیرند در صورتیکه این کار صحیح نیست.

وی در ادامه مطلب افزود: جمعیت کشور ما در حال حاضر رو به سالمندی است و شاید کمی هم برای پرداختن به این مسائل دیر باشد. در حال حاضر ما بخش زیادی از این پتانسیل عظیم انسانی را از دست داده ایم.

دکتر جعفر زاده با بیان اینکه مفهوم اوقات فراغت و جوانی بعد از صنعتی شدن جوامع شکل گرفته خاطرنشان کرد: امروزه شاهدیم که جوانان کشور ما تا 35 سالگی تحصیل می کنند.

این کارشناس ارشد مطالعات جوانان در ادامه برنامه گفت و گوی اجتماعی رادیو گفت و گو با انتقاد از عملکرد ضعیف دولت در رابطه با این موضوع بیان کرد: دولت هیچ اقدام مثبتی برای غنی سازی اوقات فراغت مردم کشور انجام نمی دهد و متاسفانه گاهی اوقات حتی با محدود کردن بعضی از فضاهای عمومی این مشکل را بیشتر هم می کند.

دکتر جعفر زاده همچنین در ادامه مطلب اظهار داشت: به همین دلیل، جوانان به گذراندن اوقات فراغت در محافلی روی می آورند که دیگر نمی توان بر روی آن کنترلی داشت. بنابراین به نظر می رسد دولت باید از انرژی و زمان نوجوانان و جوانان استفاده مثبت کند تا آسیب ها را در سطح جامعه کاهش دهد.

این کارشناس ارشد مطالعات جوانان در پایان برنامه گفت و گوی اجتماعی رادیو گفت و گو تصریح کرد: در حال حاضر ما با فقر و بیکاری جوانان کشورمان روبرو هستیم و در چنین شرایطی نمی توان حرف از اوقات فراغت آنها به میان آورد چراکه در ابتدا باید مشکلات اساسی و اولیه آنها را حل کرد و سپس به اوقات فراغت این قشر از جامعه پرداخت.

مرتبط با این خبر

  • نقش اوقات فراغت در شکل گیری الگوی رفتاری کودکان

  • به تفاوت و علایق فرزندانتان احترام بگذارید

  • 25 هزار پایگاه تابستانی، اوقات فراغات دانش آموزان را پر می کنند

  • باید دانش آموزان را در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تربیت کرد

  • نزدیک به 20 برنامه ملی با حدود 25 هزار دانش آموز در حال اجرا است

  • رفتارهای اجتماعی مبتنی بر نیاز ایجاد می شوند

  • پاساژهای کشور پیوست فرهنگی ندارند

  • هفت سین ایرانیان در عید نوروز با طبیعت سازگار است

  • آموزش و پرورش به دنبال فعال سازی فضای ورزشی مدارس است

  • هدف آموزش و پرورش توسعه ورزش تربیتی است