صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

نماینده مجلس گفت: باید از فعالیت پیام رسان هایی مانند هاتگرام و موبوگرام و امثالهم جلوگیری شود. کمیسیون فرهنگی اقدامی را در این رابطه شروع کرده تا از حریم اطلاعات خصوصی مردم حمایت کند.

برنامه " گفت و گوی اجتماعی " رادیو گفت و گو با موضوع پیام رسان های سازگار با تلگرام در ارتباط تلفنی با جمشید جعفرپور عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: موضع نظام و حاکمیت در مورد پیام رسان تلگرام مشخص است و معتقدیم که تلگرام به دلیل مخاطرات امنیتی نباید فعالیت کند.

وی با اشاره به چرایی این مطلب افزود: اطلاعات تبادل شده مردم در سرور های خارج از کشور ذخیره می شود و موضع درست و سنجیده ای راجع به فیلتر شدن تلگرام لحاظ و انجام شد.

جعفرپور در ادامه این برنامه گفت: متاسفانه با راه اندازی و خدمت رسانی پیام رسان های داخلی تلگرام به نظر می رسد به گونه ای تلگرام را که به تدریج استقبال از آن در حال کم شدن بود سر پا نگه داشته شد. با وجود پیام رسان های داخلی دلیلی وجود ندارد که ما تلگرام را تقویت کنیم و تنفس مصنوعی به او بدهیم تا سر پا بماند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه همانطور که در حاکمیت، عده ای موافق و عده ای مخالف اصل تلگرام بودند اما بالاخره حاکمیت بود که تصمیم گرفت. این که چیزی را که از اصل منفی است با یک زرق و برق زیبایی حفظ کنیم اشتباه است و برخی از مسئولین که متصدی امر هستند این کار را انجام می دهند که این به رویکرد و برخورد دوگانه آنها بر می گردد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: باید از فعالیت پیام رسان هایی مانند هاتگرام و موبوگرام و امثالهم جلوگیری شود. کمیسیون فرهنگی اقدامی را در این رابطه شروع کرده تا از حریم اطلاعات خصوصی مردم حمایت کند و متن اولیه ای هم آماده شده و به هیئت رئیسه مجلس فرستادیم اما نوبت رسیدگی این موضوع هنوز فرا نرسیده است.

جعفرپور در پایان این برنامه اظهار داشت: ما نگرانی مردم را از اینکه پیام رسان های داخلی اطلاعات آنها را داشته باشند برطرف کردیم و جایی که مربوط به حریم خصوصی مردم می شود باید به شدت مقابل آن ایستاد چرا که مردم با این فرض که اطلاعات شان در امنیت کامل است از این پیام رسان ها استفاده می کنند.

مرتبط با این خبر

  • قانونی که به دلیل بلندپروازی قابلیت اجرا ندارد!

  • آموزش مهارت های زندگی مورد توجه نظام آموزشی کشور نیست

  • حمایت مجلس از تولیدات رایانه ای برای رشد اشتغالزایی

  • تاثیرکمرنگ شدن امربه معروف و نهی از منکر بر افزایش وقوع جرم

  • شرایط امروز اقتضا می کند تعهدات برجامی را انجام ندهیم

  • زندگی عشایر باید اقتصادی شود

  • آمارهای اشتغال با واقعیات جامعه فاصله زیادی دارد

  • آسیب های اجتماعی و کاهش اشتغال مهمتری اثر سوء گرانی بنزین است

  • تعامل سازنده و موفق فرهنگ ها و قومیت های مختلف در ایران

  • کارگران باید از امنیت شغلی مناسب برخوردار شوند