صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

دکتر نوری گفت: در حال حاضر اورژانس بیمارستانی در بسیاری از نقاط کشور تخصصی شده و متخصصان طب اورژانس شبانه روز مستقر هستند. این کار به مدیریت و تعیین تکلیف بیماران کمک بسیار زیادی کرده است.

برنامه " گفت و گوی اجتماعی " با موضوع بیماران بدون تخت و بیمارستان های پُر و با حضور دکتر حسن نوری معاون فنی و عملیات اورژانس کشور از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

دکتر نوری در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: تمامی مشکلات و مسائلی که در بخش های بیمارستان ها وجود دارد خود را در اورژانس نشان می دهند. اگر در بخش بستری تخت های خالی وجود داشته باشد با یک اورژانس منطم و مرتب مواجهیم و در غیر این صورت این ازدحام به بخش های اورژانس هم منتقل شده و درمان را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی افزود: در حال حاضر اورژانس بیمارستانی در بسیاری از نقاط کشور تخصصی شده و متخصصان طب اورژانس شبانه روز مستقر هستند. این کار به مدیریت و تعیین تکلیف بیماران کمک بسیار زیادی کرده است.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور در ادامه مطلب بیان داشت: تا به الان هیچ بیماری نبوده که به اورژانس بیمارستان مراجعه کند و پذیرش نشود. حتی اگر اگر فضا نداشته باشیم تخت هایی را فراهم می کنیم. البته ممکن است برخی بیماران سرپایی باشند و به بخشی از بیمارستان ارجاع داده شوند.

این مقام مسئول همچنین گفت: اورژانس موظف به پذیرش بیمار و اعزام او به بخشی که باید انتقال پیدا کند می باشد.

دکتر نوری در برنامه گفت و گوی اجتماعی رادیو گفت و گو مطرح کرد: بیماران کشور ما بر اساس مدل های استاندارد دنیا به پنج رده تقسیم می شوند. به عنوان نمونه بیماری که سکته قلبی کرده اگر خدمات به او ارائه نشود فوت می کند لذا این بیمار به بیمار با وضعیت بهتر اولویت دارد.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور با اشاره به مشکل کمبود تخت بیمارستانی اظهار داشت: کمبود تخت بحث زیربنایی است و نمایندگان مجلس و سیستم کشور باید بپذیرند که افزایش تخت ها نیازمند سرمایه گذاری کلان است.

این مقام مسئول یادآور شد: البته در بخش اورژانس توسعه قابل توجهی داشتیم اما با افزایش جمعیت و افزایش درخواست های مردم به دنبال خدمات ارزشمند طرح تحول سلامت باید مدیریت بیشتری شکل بگیرد و زیرساخت های لازم فراهم شود.

دکتر نوری ابراز داشت: در گذشته بیمارانی که در تهران سکته قلبی می کردند را به بخش اورژانس می بردیم و سپس به بخش سی سی یو منتقل می کردیم اما امروز با راه اندازی تله کاردیوگرافی در اورژانس به منزل بیمار می رویم و با گرفتن نوار قلب و ارسال آن به متخصص قلب این فرآیند را تسهیل کرده ایم.

وی گفت: تا به الان 67 هزار نوار قلب در خانه بیماران گرفته شده و بیماران به صورت مستقیم به اتاق آنژیوگرافی منتقل شده اند. این کار به خلوت کردن محیط اورژانس کمک زیادی کرده است.

مرتبط با این خبر

  • مراجع قضایی به اسناد عادی اعتبار کاذب می بخشند

  • تحلیل و بررسی مشکلات و مسائل وارد براسناد غیر رسمی

  • اعتبارات موجود در حوزه سلامت کشور توانایی رفع معضل ندارند

  • بسیاری از اهداف طرح تحول سلامت به اجرا رسیده اند

  • جایگاه اسناد رسمی و دلایل سرگردانی مردم به دلیل اسناد غیر رسمی در دادگاهها

  • جایگاه اسناد رسمی و دلایل سرگردانی مردم به دلیل اسناد غیر رسمی در دادگاهها

  • نقد و بررسی طرح تحول سلامت بدون بیمه در گفتگوی اجتماعی

  • فضای مجازی مطلقا قابل اعتماد نیست

  • فضای مجازی در ایران هدفمند نیست

  • طرح کارانه قاصدک پروژه ای ظالمانه و مغایر با قانون است