گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

در گفت و گوی اجتماعی مطرح شد: طب سنتی به انجام حجامت محدود نمی شود

بنیانگذار اولین سلامتکده طب سنتی حکیم ابن سینا اظهار داشت: متاسفانه امروزه برخی افراد با مطالعه بسیار محدود درباره طب سنتی به خود این اجازه را می دهند که به حرفه طبابت مشغول شوند.

1397/08/12
|
13:01

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی حجامت، با حضور دکتر محمد پناهی (بنیانگذار اولین سلامتکده طب سنتی حکیم ابن سینا) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر محمد پناهی با اشاره به این که طب سنتی و نوین همیشه به دنبال ارائه خدمت استاندارد و مطلوب هستند، گفت: طب سنتی در کشور ماه قدمتی بیش از 5 هزار سال را در اختیار دارد و این موضوع منافاتی را با حوزه طب نوین ایران ندارد.

وی با اشاره به این که مبنای طب سنتی بر اساس کتاب قانون ابن سینا پایه گذاری شده است، عنوان کرد: کتاب های ابن سینا بیش از 500 سال در تمامی دانشگاه ها و کالج های معتبر دنیا تدریس می شده است.

بنیانگذار اولین سلامتکده طب سنتی حکیم ابن سینا با اشاره به این که یکی از مهم ترین ستون های مباحث ابن سینا طب ایرانی است، اظهار داشت: متاسفانه امروزه برخی افراد با مطالعه بسیار محدود درباره طب سنتی به خود این اجازه را می دهند که به حرفه طبابت مشغول شوند.

وی افزود: طبی که توسط افراد غیر حرفه ای انجام می شود را نمی توان با طب سنتی یکسان دانست.

دکتر محمد پناهی با اشاره به جایگاه حجامت در طب سنتی، تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از روش های درمانی یا پیشگیری موجود در طب سنتی به موضوع حجامت ختم نمی شوند.

وی در ادامه اضافه کرد: متاسفانه در حال حاضر افراد پس از مدتی فعالیت در یک عطاری عادی ادعای حکیم بودن دارند.

بنیانگذار اولین سلامتکده طب سنتی حکیم ابن سینا افزود: طب سنتی در بسیاری از مواقع به دست افراد فاقد صلاحیت این کار انجام می شود.

وی با بیان این که طب سنتی بخشی از نظام سلامت کشور به شمار می آید، عنوان کرد: اگر طب سنتی به صورت آکادمیک در کنار طب نوین قرار بگیرد، می تواند بسیاری از خلاهای درمان و سلامت کشور را برطرف کند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی