صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

حجت الاسلام مهران دانشی اظهار داشت: حکومت اسلامی همیشه با تکیه بر آموزه های دینی پیش می رود و از آن جایی که شاخصه این حکومت انسان است تمامی افراد جامعه باید از بطن خود شناخت و عرفان دقیقی را به دست بیاورند.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع جامعه تراز انقلاب اسلامی و شاخصه های آن، با حضور حجت الاسلام مهران دانشی (مدیر تبلیغاتی ناحیه هفت حوزه علمیه تهران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه حجت الاسلام مهران دانشی با اشاره به این که انقلاب اسلامی ایران بر اساس آموزه های دینی شکل گرفته است، گفت: مدیریت تشکیل جامعه ای که مد نظر امام خمینی بود بر مبنای آموزه های دینی هدایت می شد.

وی با اشاره به شاخص بینشی و گرایشی انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: انقلاب اسلامی در حوزه بینش و گرایش با تکیه بر آموزه های اسلام پیش می رود، به طوری که امام خمینی حکومت را وسیله ای برای تحقق آموزه های دینی می دانستند.

مدیر تبلیغاتی ناحیه هفت حوزه علمیه تهران با اشاره به این که خود شناسی و هویت مداری از مهم ترین شاخص های بینشی انقلاب اسلامی ایران است، عنوان کرد: از آنجایی که اسلام انسان را خلیفه الله می داند در حوزه بینشی افراد را به سمت معرفت و شناخت سوق می دهد، به طوری که انسان ها بتوانند از سرمایه های درونی خود اطلاع کافی کسب کنند.

وی اضافه کرد: تمام تلاش دین اسلام در این است که تمامی اعضای جامعه به شناخت و معرفتی دقیق از خود برسند.

حجت الاسلام مهران دانشی با اشاره به این که دولت های سکولار اغلب به دنبال مقاصد مادی و شهوانی هستند، عنوان کرد: دولت های سکولار انسان را به استعمار می گیرند و افراد جامعه را از خودشناسی دور نگه می دارند.

وی با اشاره به این که دولت های سکولار انسان را به چشم ابزار می بینند، تصریح کرد: حکومت اسلامی همیشه با تکیه بر آموزه های دینی پیش می رود و از آن جایی که شاخصه این حکومت انسان است تمامی افراد جامعه باید از بطن خود شناخت و عرفان دقیقی را به دست بیاورند.

مدیر تبلیغاتی ناحیه هفت حوزه علمیه تهران در ادامه اضافه کرد: امام خمینی (ره) در اساس حرکت خود اعضای جامعه ایران را به شناخت خودشان تشویق و ترغیب کردند.

وی با اشاره به نظر آیت الله حائری در خصوص استعمار در جهان، توضیح داد: بر اساس نظر آیت الله حائری رویکرد استعماری امروز در جهان در سدد استعمار افکار است، بر همین اساس اگر تفکر از انسان سلب شود جایگاه انسانی در حد یک حیوان کاهش می یابد.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • فضای مجازی در مقابل فضای اسلامی قرار دارد

  • جسارت ،‌ قاطعیت و دوراندیشی امام (ره) نقش تعیین کننده در پیشبرد نهضت داشت

  • عقلانیت به دنبال باز کردن بن‌بست‌ها و پیشرفت است

  • عادی سازی روابط با آمریکا به منزله رفتن زیریوغ استکبار است

  • حضور استعمارگران باعث افول قدرت ایران در منطقه شد!

  • شعار نه شرقی و نه غربی، بازگشت ایرانی به هویت خویش است

  • شعور فردی ترامپ برای درک شرایط سیاسی اندک است

  • امام خمینی(ره) با توکل بر خدا، انقلاب اسلامی را در کوران حوادث مدیریت و هدایت کرد

  • روحیه ایثارگری و شهادت‌طلبی باعث حفظ انقلاب اسلامی شد

  • با احیای روحیه حماسی به راحتی می توان به تمامی مشکلات اقتصادی فائق آمد