صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر اظهار داشت: در حادثه سیل اخیر ایران بیش از 2 هزار و 200 نفر از جوانان داوطلب کانون های مختلف سازمان جوانان هلال احمر بدون چشم داشت مالی در صف اول کمک قرار گرفتند.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی دلایل تغییر سن جوانی و تبعات آن و شاخصه نسل جوان، با حضور علی گنج کریمی (معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه علی گنج کریمی با اشاره به این که سازمان جوانان هلال احمر یک انجمن مردم نهاد وسیع است، گفت: این سازمان افتخار دارد که همیشه میزان جوانان حاضر در کشور بوده است.

وی با اشاره به تغییر سنین جوان توسط شورای عالی جوانان، اظهار داشت: سازمان جوانان هلال احمر تمامی جوانان کشور را تحت پوشش قرار می دهد، حتی افرادی که با تعریف سن جوانی شورای عالی جوانان تناسب ندارند.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به این که تمام افراد از سن 5 سالگی می توانند لباس هلال احمر را بر تن کند، عنوان کرد: با اجازه شورای عالی انقلاب فرهنگی سازمان هلال احمر در مدارس کشور و حوزه دانش آموزی ورود پیدا می کند.

وی با اشاره به این که معاونت دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر تمامی افراد حاضر در سنین 15 تا 29 سالگی را تحت پوشش قرار می دهد، تصریح کرد: افراد بالای 29 سال می توانند در خانواده بزرگ هلال احمر باقی بمانند و ذیل سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر قرار بگیرند.

علی گنج کریمی ادامه داد: در حالت کلی موضوع تغییر سن جوانی در کشور باید در برنامه های معاونت دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر مورد توجه قرار بگیرند.

وی با اشاره به این که روحیه کارهای داوطلبانه و بشردوستانه در جمعیت جوان بسیار است، اظهار داشت: در حادثه سیل اخیر ایران بیش از 2 هزار و 200 نفر از جوانان داوطلب کانون های مختلف سازمان جوانان هلال احمر بدون چشم داشت مالی در صف اول کمک قرار گرفتند.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر ادامه داد: توانایی جسمی و خستگی ناپذیر بودن یک جوان می تواند در کنار خلاقیت و پویایی مهم ترین ویژگی سنین جوانانی باشد.

وی با اشاره به تغییر سن جوانی و تاثیر آن بر روند فعالیت جوانان در معاونت دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر، توضیح داد: بسیاری از دوستانی که به خاطر افزایش سن از معاونت دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر جدا شده بودند، با تغییر سن جوانی در کشور دوباره به این معاونت بازمی گردند.

علی گنج کریمی با اشاره به دلیل افزایش سن جوانی در کشور، اظهار داشت: بسیاری از معیارهای مدیریتی در کشور باعث شده تا سن جوانی امروزه افزایش پیدا کند.

مرتبط با این خبر