صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

گفتگوی اجتماعی قصد دارد تا در برنامه بیست و سوم مهر با حضور کارشناسان به بررسی تولید مواد ارگانیک بپردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، بررسی عوامل تاثیرگذار در تحقق سبک زندگی ایرانی، اسلامی در حوزه‌های اجتماعی، نقد و بررسی عملکرد سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه‌های اجتماعی، آسیب‌شناسی اجتماعی و بررسی عوامل و دلایل دخیل در آن و ارائه راهکارهای قابل اجرا در خصوص ساماندهی حوزه‌های اجتماعی، از جمله موضوعاتی است که در گفتگوی اجتماعی شبکه رادیویی گفت و گو مورد توجه قرار می‌گیرد.

این برنامه که تلاش می‌کند تا به تحلیل و موشکافی جدیدترین موضوعات حوزه اجتماعی کشور بپردازد، در برنامه بیست و سوم مهر با حضور خانم دکترنرگس عبدلی(مدیرگروه سموم، ارگانیک و آلاینده های سازمان غذا و دارو) و خانم مهندس شبنم وثوقی(دبیر انجمن ارگانیک کشور) موضوع تولید مواد ارگانیک را بررسی می کند.

چند سالی است که تب بازار میوه و سبزی ها و حتی لبنیات ارگانیک در میان مردم داغ شده است. آن هم از وقتی که از تزریق مواد شیمیایی و کودهای هورمونی برای رشد غیرطبیعی این محصولات حرف هایی به میان آمد. اما آیا اینکه میوه و سبزی‌های ارگانیک در کشور تولید می شود باید گفت بله تولید می شود اما باید سراغش را در مزرعه‌های کشاورزی مطمئن گرفت.

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: سازمان غذا و دارو به عنوان مرجع اصلی باید هم واردات فرآورده‌های ارگانیک و هم فرآورده‌های داخلی را تایید کند.

وی با اشاره به یکی از شرایط کشت محصولات ارگانیک یعنی عدم استفاده از آفت‌کش‌ها و سموم تا سه سال متوالی طبق اتحادیه اروپا و یک سال طبق fda، اظهار کرد: همچنین با لحاظ این مورد، محصولات کشت شده باید از لحاظ سموم پایش شوند تا بتوان ادعا داشت آن محصول ارگانیک است.

گفتگوی اجتماعی از شنبه تا چهارشنبه ساعت13:30 به مدت 60 دقیقه روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می‌شود.

مخاطبان رادیو گفت و گو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 در ارتباط باشند.

مرتبط با این خبر

  • باید اصل احتیاط آمیز در مهندسی ژنتیک و در عرصه غذایی رعایت شود

  • نمی توان به محصولات تراریخته به صورت قاطع جواب منفی دارد

  • نبود ارزیابی های ایمنی زیستی، پاشنه آشیل محصولات تراریخته در کشور است

  • با احصاء اراضی و بررسی زمین های کشاورزی می توانیم به صورت دقیق و علمی از کود استفاده کنیم

  • سرمایه گذاری در زیرساخت ها بهتر از خرید تضمینی است

  • کاربرد بی رویه کودها و سموم باعث ایجاد مشکلات در حوزه کشاورزی می شود

  • برند سازی شاهراه گسترش زنجیره ی ارزش محصولات کشاورزی است

  • افزایش قیمت رب گوجه به دلیل صادرات نیست

  • شیمیدانان ایرانی در جهان پیشرو هستند

  • دخالت دولت در کشاورزی به بهانه تأمین امنیت غذایی