صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

مینو اصلانی گفت: در عرصه خدمت رسانی به مردم 1081 گروه جهادی خواهران را تشکیل دادیم و در عرصه فرهنگی با توانمندسازی همه بسیجیان در جبهه بسیار قوی مقابل هجمه سنگین دشمن ایستادگی می کنیم.

برنامه «گفت و گوی اجتماعی» رادیو گفت و گو با موضوع هفته بسیج ، کارکردهای اجتماعی بسیج (بسیج خواهران) و با مینو اصلانی مسئول بسیج جامعه زنان کشور، زینب خادم فعال دانشجویی و بسیجی، ذوالفقاری عباسی مسئول بسیج سازندگی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر و رضوی مسئول فرهنگ سازی بسیج خواهران تهران بزرگ به صورت تلفنی گفتگو کرد.

مینو اصلانی شاخصه بسیج را همراهی با نیازهای انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: از همان ابتدا که بحث دفاع برای حراست از کیان نظام جمهوری اسلامی با دشمنان اتفاق افتاد و گروهک های ضد انقلاب کشور را احاطه کرده بودند، ما آموزش های دفاعی و امداد و نجات را برای خواهران بسیجی پیش بینی کردیم و با آمادگی های بسیار خوبی که در مردم از طریق بسیج ایجاد شد دشمن از بحران بسیار جدی به ویژه در اوایل انقلاب عبور کرد.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس نیز بر اساس نیازی که پیش آمد بسیج خواهران اقدام به تشکیل و راه اندازی ستادهای پشتیبانی از 8 سال دفاع مقدس را در دستور کار خودش قرار داد.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور با تاکید بر اینکه بسیج خواهران با توجه به نیازهای روز با انقلاب اسلامی پیش آمده، اظهار کرد: در عرصه خدمت رسانی به مردم 1081 گروه جهادی خواهران را تشکیل دادیم و همین طور در عرصه فرهنگی و مقابله با جنگ نرم با کادرسازی و توانمندسازی همه بسیجیان در یک جبهه بسیار قوی در حوزه اعتقادات، باورها و ارزش ها در مقابل هجمه سنگین دشمن ایستادگی کردیم.

وی خاطر نشان شد: این افتخار را داریم که چهار دهه عزت و افتخار برای زن مسلمان ایرانی شکل گرفته که امروز الهام بخش حرکت های همه زن های فرهیخته عالم است.

زینب خادم در رابطه با مهمترین کارکرد بسیج خواهران در جامعه گفت: نقش و جایگاه خواهران در بسیج دانشجویی بیشتر از همه در زمینه نقش های زنانه تعریف می شود، یعنی اینکه چه کارهایی می توانند در زمینه ارتقا نقش بانوان در جامعه انجام دهند و این مهم ترین کارکرد بسیج خواهران می تواند باشد.

وی افزود: در این راستا هر عملکردی که به خانواده منتهی شود و نقش خانواده را در جامعه پر رنگ کند مهمترین کارکرد می تواند باشد.

ذوالفقاری عباسی با اشاره به اینکه اهم فعالیت های واحد خواهران بسیج در حوزه خدمات رسانی و محرومیت زدایی را می توان در دو حوزه تقسیم کرد، عنوان کرد: یک بخش خدمات رسانی است که همانند سایر اقشار بسیج واحد خواهران هم در روستاها حضور پیدا می کنند و در حوزه های بهداشت و درمان، فرهنگی، اجتماعی و علمی و آموزشی متناسب با توان تخصصی که دارند خدمات رسانی می کنند.

وی افزود: علاوه بر حوزه خدمات رسانی در بحث اشتغال و کار آفرینی هم خواهران حضور بسیار خوبی دارند.

رضوی مسئول فرهنگ سازی بسیج خواهران ناحیه تهران بزرگ به فعالیت هایی که در خصوص فرهنگسازی صورت گرفته اشاره کرد و گفت: در فرهنگ سازی با توجه به اینکه در حوزه آسیب های اجتماعی در سطح دانشگاه ها و عموم جامعه درگیر شدیم به این نتیجه رسیدیم که گسترده تر عمل کنیم و در حوزه تربیت بدنی، تفریحی و نشاط، قرآن و عترت در حوزه قرارگاه نور اقداماتی را انجام داده ایم. این کلیتی است که در بحث فرهنگ سازی قرار است امسال به مرحله اجرایی تر در بیاوریم.

مرتبط با این خبر

  • آمادگی بسیج برای مقابله با تهدیدات نرم و سخت

  • آموزش نظامی بسیجیان از مساجد آغاز شد

  • کشور ما در کانون بحران های منطقه و دنیا قرار دارد/ ضرورت آموزش دفاعی و رزمی بسیج

  • تفکر بسیجی لازمه دفع فتنه های دشمن

  • لزوم پیاده سازی اهداف انقلاب اسلامی در فضای مجازی احساس می شود

  • آموزش سواد رسانه ای برای مادران

  • مردم از بسیج جدا نیستند

  • ایده آل سازمان بسیج، ریشه کن شدن فقر و بیکاری است

  • بسیاری فرماندهان دوران دفاع مقدس از آموزش و پرورش بودند

  • انقلاب با پیشبرد استحکام قدرت ملی در سایه تفکر بسیج بیمه می شود