گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

در گفت و گوی اجتماعی مطرح شد: بی تفاوتی به معضل کارتن خوابی سطح آسیب را افزایش می‌دهد

معاون حمایت های اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های شهرداری تهران اظهار داشت: ما در چند سال اخیر در تلاش بودیم تا تعداد و کیفیت گرمخانه های کشور را افزایش دهیم و با خدمات بهتر به فکر ساماندهی کارتن خواب ها باشیم.

1398/10/23
|
11:34
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی کارتن خوابی و زنان کارتن خواب، با حضور علی صادقی (معاون حمایت های اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های شهرداری تهران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

علی صادقی با اشاره به بارش برف در انتهای آبان ماه تهران، گفت: در ماه گذشته با شدت گرفتن برودت هوا یکی از گرمخانه های شهر تهران در منطقه 2 با نظر ساکنان آن منطقه تعطیل شد.

وی با اشاره به این که بسیاری از زنان بی خانوار و معتاد تهران در منطقه 2 تهران زندگی می کنند، اظهار داشت: به اعتقاد شهروندان حاضر در منطقه فرحزاد تهران وجود گرمخانه در آن منطقه باعث می شد تا دسته جدیدی از کارتن خواب ها به محله آن ها سرازیر شوند.

معاون حمایت های اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های شهرداری تهران تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر یک کلونی بسیار جدی و درگیر با اعتیاد و کارتن خوابی در رود دره فرحزاد زندگی می کنند.

وی افزود: بسیاری از نهادهای عمومی و حاکمیتی حاضر در تهران، امروزه با توجه ویژه ای به منطقه دو تهران به فکر رفع معضلات این منطقه هستند.

علی صادقی با اشاره به این که مردم ایران شرایط کارتن خواب را نمی پذیرند، اظهار داشت: بدون شک کارتن خواب از روی ناچاری به این کار روی می آورد و بسیاری از کارتن خواب ها این سبک از زندگی را خودشان انتخاب نکرده اند.

وی اضافه کرد: یک فرد در برآیند شرایط و تحولات اجتماعی و اقتصادی حاکم بر جامعه به سمت کارتن خوابی سوق پیدا می کند.

معاون حمایت های اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های شهرداری تهران ادامه داد: طرد شدن کارتن خواب ها از نگاه مسئولین و شهروندان باعث می شود تا این معضل در مقیاس های جبران ناپذیری رشد کند.

وی با تاکید بر این که بی تفاوتی به معضل کارتن خوابی سطح آسیب را افزایش می‌دهد، افزود: در حال حاضر و در نیمه دوم امسال شرایط جوی و آب و هوایی ایران وضعیت کاهش دما و هوای سرد را نشان می دهد و بر این اساس باید کارتن خواب ها شرایط مناسبی را برای گذراندن شب داشته باشند.

علی صادقی افزود: ما در چند سال اخیر در تلاش بودیم تا تعداد و کیفیت گرمخانه های کشور را افزایش دهیم و با خدمات بهتر به فکر ساماندهی کارتن خواب ها باشیم.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی