گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به معنای محدودیت فضای مجازی نیست

سارا فلاحی در رادیو گفت و‌گو با تصریح بر اینکه با راه ‌اندازی شبکه ملی اطلاعات قصد مدیریت فضای مجازی را داریم، تأکید کرد: مدیریت لزوما به معنای محدودیت نیست.

1399/06/23
|
15:30
|

برنامه «گفتگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو با موضوع شبکه ملی اطلاعات و امنیت شبکه و با حضور دکتر سارا فلاحی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

سارا فلاحی با ابراز تأسف از اینکه در مورد شبکه ملی اطلاعات نتوانسته‌ایم اطلاع رسانی کنیم، گفت: حتی بسیاری از مسئولین نیز در این باره در حد آدم‌های کف خیابان اطلاعات دارند درحالی‌که شبکه ملی اطلاعات با توجه به تبعات امنیتی و اطلاعاتی که دارد، در تمام دنیا مطرح است.

وی تأکید کرد: گام نخست این است که باید در زمینه شبکه ملی اطلاعات اطلاع رسانی صحیحی انجام دهیم و به مردم بگوییم شبکه ملی اطلاعات چیست. وقتی نسبت به این مقوله مهم اطلاعات نداشته باشیم، قطعاً در تبیین چالش‌های آن با مشکلات اساسی مواجه می‌شویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره کارکرد شبکه ملی اطلاعات اظهار کرد: برای اینکه زیرساخت‌های اطلاعات امن پایدار ملی را توسعه بدهیم، به سراغش رفتیم و این خاص ایران نیز نیست و در همه دنیا این مسئله وجود دارد.

وی با بیان اینکه تمام مسائل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، مبانی امنیتی دارند، عنوان کرد: با توجه به این موضوع، همه کشورهای جهان به دنبال این هستند در مسیر امواج اقیانوس پرتلاطم اطلاعات بتوانند مقاومت کنند.

فلاحی با تأکید بر ضرورت تغییر نگاه مدیران نسبت به شبکه ملی اطلاعات بیان کرد: تناقض‌هایی که در مسئولین در حوزه ارتباطات وجود دارد، قطعاً مردم را سردرگم خواهد کرد. نتیجه این رفتارها این خواهد بود با ازدحامی از قوانین و نظرات متفاوت مواجه باشیم که باعث استیصال در مواجه با راه ‌اندازی شبکه ملی اطلاعات می‌شود.

وی با تصریح بر اینکه با راه ‌اندازی شبکه ملی اطلاعات قصد مدیریت فضای مجازی را داریم، تأکید کرد: مدیریت لزوما به معنای محدودیت نیست و با راه‌ اندازی شبکه ملی اطلاعات قصد داریم به فضای مجازی نظمی دهیم تا استفاده بیشتری از آن شود.

این نماینده مجلس، یکی از مهم‌‌ترین پایه‌های قدرت را داده و محتوا دانست و اظهار کرد: کشورهایی که می‌خواهند در جامعه بین الملل باقی بمانند و بازیگر و نه یک واحد سیاسی منفعل که دیگران برای آن ‌ها تصمیم بگیرند، باشند، نیاز به قدرت مبتنی بر داده و محتوا دارند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی