گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

نماینده كمیسیون فرهنگی در كمیسیون اصل 90 مجلس: راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، برای مردم سودرسان خواهد بود

حجت الاسلام میرزایی در رادیو گفت‌وگو بیان کرد: اگر اجزا و ارتباطات شبکه ملی اطلاعات به روشنی برای مردم گفته نشود، قضاوت کردن درباره آن برای مردم مشکل می‌شود.

1399/06/25
|
12:15
|

برنامه «گفتگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو با موضوع مطالبات رهبری و شبکه ملی اطلاعات و با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسین میرزایی نماینده کمیسیون فرهنگی در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام حسین میرزایی از ضرورت تبیین شبکه ملی اطلاعات گفت و بیان کرد: اگر یک نفر در منزل قصد تهیه یک فایل و اطلاعات از اینترنت را داشته باشد، باید آن را از شرکت تأمین کننده اینترنت دریافت کند. این شرکت نیز باید این اطلاعات و فایل را از شرکت ارتباطات زیرساخت یعنی وزارت ارتباطات بگیرد. وزارت ارتباطات نیز این اطلاعات را باید از سرورهایی که در آمریکا و زیر نظر آژانس امنیت ملی این کشور قرار دارد، دریافت کند.

وی افزود: وقتی درباره شبکه اطلاعات صحبت می‌کنیم در شش لایه و سطح کاربر، محتوا، خدمات، دستگاه‌های انتقال دهنده فناوری، خدمات دسترسی و زیرساخت کشور سخن می‌گوییم. مطلوب نهایی این است که سرورهای مرکزی در جمهوری اسلامی ایران باشد.

نماینده کمیسیون فرهنگی در کمیسیون اصل 90 مجلس با تصریح بر اینکه با راه ‌اندازی شبکه ملی اطلاعات سرعت اینترنت افزایش و قیمت آن کاهش می‌یابد، اظهار کرد: اگر بخشی از این شبکه را نیز راه ‌اندازی کنیم با یک دستورالعمل ساده می‌توانیم به این هدف برسیم.

وی از توسعه کسب و کارهای اینترنتی با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات گفت و بیان کرد: در حال حاضر حق مولف در فضای مجازی رعایت نمی‌شود و اگر کسی، عکسی را منتشر کند، هیچ درآمدی از آن ندارد در حالی‌ که در شبکه ملی اطلاعات می‌توان محتوا تولید کرد و حق خود را دریافت کرد.

حجت الاسلام میرزایی تصریح کرد: اگر اجزا و ارتباطات شبکه ملی اطلاعات به روشنی برای مردم گفته نشود، قضاوت کردن درباره آن برای مردم خیلی مشکل می‌شود در حالی‌ که با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات تولیدکنندگان محتوا که مردم هستند، سود خواهند برد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی