گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

معاون حقوقی و معاهدات مرزی مرزبانی ناجا: تمام مرزهای کشور از امنیت کامل برخوردارند

قاسم نژاد در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: با درایت و تدابیر رهبری تمام مرزهای کشور از امنیت کامل برخوردارند و از حیث امنیت و تعاملات با کشورهای همسایه در بهترین موقعیت قرار داریم.

1400/07/20
|
09:30
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ سردار خلیل قاسم نژاد، معاون حقوقی و معاهدات مرزی مرزبانی ناجا با حضور در برنامه «گفتگوی اجتماعی» در مورد عملکرد و فعالیت‌های مرزبانی ناجا گفت: مرزبانان و سربازان در مناطق صفر مرزی با تمام توان از وجب به وجب مرزهای جمهوری اسلامی تا پای جان دفاع می‌کنند و از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهند بود.

وی با اشاره به مرز مشترک کشورمان با 15 کشور همسایه گفت: ایران در مجموع 8هزار و 755 کیلومتر مرز دارد که از این میزان2 هزار و 700 کیلومتر مرز آبی و 6 هزار و 55 کیلومتر مرز خاکی است و بعد از کشورهای روسیه و چین سومین کشور دنیا از لحاظ تعدد مرزهای مشترک با دیگر کشورها است.

*** اشراف کامل بر مرزها وجود دارد

سردار قاسم نژاد با بیان اینکه در حال حاضر بر اساس قراردادها و پرتکل‌ها بهترین ارتباطات را با کشورهای همسایه در راستای استیفای حقوق داریم اظهار داشت: هم اکنون اشراف کامل بر حوزه شمال غرب، حوزه شمال، حوزه دریا و جنوب و جنوب شرق و هم افزایی بسیار خوبی بین رده‌های ذی صلاح وجود دارد.

معاون حقوقی و معاهدات مرزی مرزبانی ناجا تصریح کرد: با رشادت سربازان و مرزبانان اقدامات مثبتی در بعد مقابله با نا امنی، مجهز شدن به آخرین فناوری‌ها و هوشمند شدن مرزها و خوشایند سازی از نظر زیست محیطی، تغذیه، رفت و آمد و تفاوت حقوق و ... برای آسایش و آرامش مرزبانان صورت گرفته است.

سردار قاسم نژاد با تاکید بر اینکه بیشتر سربازان در مراکز مرزبانی از افرادی هستند که شناسنامه آنها صادره از استان‌های مرزی است گفت: تعاملاتی با نظام وظیفه انجام شده تا مرزنشینان که اشراف کامل بر مرزها دارند برای انجام خدمت سربازی در مرزها به کار گیری شوند.

وی ادامه داد: سربازان مرزبانی علاوه بر آموزش‌های انتظامی آموزش‌های مرزبانی هم می‌بینند تا در برابر اقدامات تروریستی، قاچاق مواد مخدر و.. آمادگی داشته باشند.

*** با قاچاق بر‌ها مقابله می‌کنیم، نه کولبرها

معاون حقوقی و معاهدات مرزی مرزبانی ناجا در بخش دیگری از سخنان خود در مورد کولبران گفت: ما با کولبران مقابلِ هم قرار نمی‌گیریم چرا که کولبر تعریف دارد و افرادی هستند که از بازارچه‌ها اجناس و کالا‌ها را در زمان و مکان مشخص جابه جا می‌کنند.

وی ادامه داد: مقابله ما با افرادی غیر از کولبران است که به عنوان قاچاق بر معروف هستند و خارج از مقررات و ضوابط کار انجام می‌دهند.

سردار قاسم نژاد با بیان اینکه ما مجری و تاثیر گذار و تصمیم ساز هستیم و برای تصمیم گیری این موارد را منعکس می‌کنیم تا مسئولین با پیگیری و راه اندازی بازارچه‌های مرزی این موضوعات را تلطیف کنند بیان داشت: مرزبانی علاوه بر تامین امنیت به رونق اقتصادی مناطق مرزی کشور هم نگاه دارد و برای حق آبه‌ای که بایستی به مرزنشینان تعلق گیرد بر اساس پروتکل‌ها و قراردادها پیگیری‌هایی انجام می‌دهد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی