گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

رئیس هیئت مدیره موسسه آوای طبیعت پایدار مطرح كرد: عرضه صنایع دستی بومیان خلیج فارس به گردشگران خارجی

احسانی گفت: ما صنایع دستی تولید شده توسط بومیان را به عنوان محصولات و سوغات این منطقه به بازار و گردشگران ارائه می کنیم.

1397/02/11
|
09:15

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو با موضوع روز ملی خلیج فارس و با حضور افسانه احسانی رئیس هیئت مدیره موسسه آوای طبیعت پایدار به روی آنتن رفت.

احسانی در این برنامه گفت: آنچه که تحقق آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است خودباوری و اعتماد به نفس است.

رئیس هیئت مدیره موسسه آوای طبیعت پایدار افزود: جذابیت ها و پتانسیل های بسیار عظیمی در خلیج فارس وجود داردکه ما باید آن ها راباور کنیم و تصور نکنیم که این مطالب فقط شعار است.

وی یادآور شد: ما کشوری با تنوع اقلیمی و فرهنگی داریم و این تنوع فرهنگی موجب شده تنوع بسیار زیادی در هنر و صنایع دستی داشته باشیم.

احسانی خاطرنشان کرد: ما در جوامع روستایی استعداد یابی و از آن استفاده می کنیم. ما کمک می کنیم ارزش آفرینی و صنایع دستی تولید شده توسط بومیان را به عنوان محصولات و سوغات این منطقه به بازار و گردشگران ارائه کنیم.

رئیس هیئت مدیره موسسه آوای طبیعت پایدار با اشاره به اینکه اصلی ترین صنایع دستی مردم این منطقه گلابتون دوزی است گفت: ما در کنار بانوان این منطقه این هنر را تغییر کاربری دادیم که قابل ارائه به گردشگران باشد. البته این کار به صورت گروهی اتفاق می افتد و تنها یک نفر از این کار بهره اقتصادی نمی برد بلکه همه گروه در سود آن سهیم هستند.

احسانی تصریح کرد: متاسفانه کشورهای همسایه به دلیل مسائل سیاسی هزینه های زیادی می کنند تا بتوانند واژه غیر واقعی در مورد خلیج فارس را در دنیا جا بیندازند. بنابراین ما باید اعتماد به نفس واقعی خود را بالا ببریم تا جامعه روستایی به خود باوری برسد.

وی در خاتمه ابراز داشت: احیای عروسک های بومی خلیج فارس از اقدامات ما طی برگزاری جشنواره در خلیج فارس اتفاق افتاد و ثبت ملی آن نیز انجام شده و در حال حاضر نیز به دنبال ثبت جهانی آن هستیم.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی