صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

نماینده مجلس گفت: ارائه آموزش های استاندارد و برقراری عدالت اجتماعی در جامعه در شکل گیری رفتارهای پسندیده افراد موثر است

برنامه " گفت و گوی فرهنگی " رادیو گفت و گو با موضوع چگونگی برخورد با کودک بددهن در ارتباط تلفنی با دکتر حسن لطفی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

دکتر لطفی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: همکارانی در مجلس وجود دارند که در حین صحبت پرخاشگری و یا خشونت از خود نشان می دهند.

وی با اشاره به عوامل شکل گیری شخصیت افراد مطرح کرد: عوامل متعددی در تشکیل شخصیت یک فرد موثر هستند. اولین عامل پدر و مادر فرد است و بعد از آن مدرسه، محیط زندگی، اقوام و دوستان و محیط کار شاکله شخصیتی یک فرد را تشکیل می دهند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس متذکر شد: برای داشتن یک جامعه ایمن و سالم با رفتارهای درست باید بر روی همه عوامل تاثیر گذار بر شخصیت افراد کار شود. محیط اجتماعی ، فرهنگی و آموزشی سالم بر نوع رفتارهای افراد جامعه تاثیر گذار است و در این راستا باید یک برنامه ریزی علمی و منسجم منطبق با آموزه های دینی خود برای جامعه تعریف کنیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در کشور ما هیچ نهاد متولی که بتواند زیرساخت های شخصیتی افراد جامعه را تضمین کند وجود ندارد.

دکتر لطفی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: متاسفانه سیستم آموزشی ما مشکل دارد و در نتیجه افراد بیشترین آسیب شخصیتی را از سیستم آموزشی می بینند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه مطرح کرد: محیط اجتماعی و فرهنگ های متفاوت و همچنین سیستم حاشیه نشینی که در کشور ما رو به گسترش است بسیاری از آسیب های اجتماعی را افزایش داده است. بنابراین برای فراهم کردن زیرساخت های اساسی در وهله اول باید استاندارد های نسبی را برای هر یک از رفتارها مشخص و بر روی آن کار کنیم.

این مقام مسئول در توضیح این مطلب بیان داشت: ارائه آموزش های استاندارد و برقراری عدالت اجتماعی در جامعه در شکل گیری رفتارهای پسندیده افراد موثر است.

دکتر لطفی در پایان برنامه گفت و گوی فرهنگی رادیو گفت و گو اظهار کرد: متاسفانه در حوزه های مختلف فرهنگی با نقاط ضعف بسیار زیادی مواجهیم و برنامه ریزی منسجمی برای رفع آن وجود ندارد.

مرتبط با این خبر

  • کارکرد نگارخانه در هویت بخشی به جریان های هنری ایران

  • کسب سواد رسانه ای لازمه نقد اطلاعات در فضای مجازی است

  • رادیو گفت و گو از جوانان و ازدواج با رویکرد مذهبی و معنوی سخن می گوید

  • ضرورت حضور مشاور سواد رسانه ای در کنار هر خانواده ایرانی

  • رسانه؛ عامل ارتقای توانمندی و شایستگی های بشری

  • کسب سواد رسانه ای باید متکی بر آموزه های ارزشی باشد

  • نقش سواد رسانه‌ای در ازدواج جوانان

  • کلیدی ترین مهارت های زندگی برای ازدواج

  • والدین، مهارت های زندگی را در عمل به فرزندان آموزش دهند

  • آموزش مهارت های زندگی پیش از ازدواج ضروری است