صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

نماینده مجلس گفت: دستیابی به مولفه های دانش فضای مجازی نیازمند آموزش ها و توجیهات از طریق رسانه های عمومی برای ارتقای سطح دانش جامعه بر اساس آموزه های ارزشی است، زیرا نمی توان به دانش بیگانه متکی شد.

برنامه " گفت و گوی فرهنگی " رادیو گفت و گو با موضوع جوانان، ازدواج و سواد رسانه ای و در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام سالک در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: در حال حاضر اکثر افراد جامعه ما سواد لازم در رابطه با رسانه را دارند.

وی افزود: دستیابی به مولفه های دانش و ملاک های فضای مجازی نیازمند آموزش ها و توجیهات از طریق رسانه های عمومی برای ارتقای سطح دانش جامعه بر اساس آموزه های ارزشی است، زیرا نمی توان به دانش بیگانه متکی شد. در این مسیر توجه به سیاست های تبیین شده از سوی مقام معظم رهبری در فضای مجازی ضروری است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: از جمله مسائل مورد تاکید مقام معظم رهبری راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بوده که مسئله ای بسیار مهم و حیاتی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه با طرحی سوالی گفت: سوال اینجاست که چند درصد از ازدواج هایی که از طریق فضای مجازی شکل گرفته موفق بوده و چند درصد آن با شکست روبرو شده است؟

حجت الاسلام سالک بیان داشت: تحقیقاتی که در مورد ازدواج های اینترنتی و فضای مجازی صورت می گیرد باید دید کدام یک از آنها با مجموعه ارزش های اسلامی و انقلابی ما تطبیق دارد که ما شاهدیم این حرکت ها در کوتاه ترین و کوچک ترین درگیری به طلاق منجر شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اقدامات مجلس در این رابطه اظهار داشت: بنده مسئول کارگروه مسائل فضای مجازی و ارشاد در کمیسیون فرهنگی بودم و چندین جلسه در ارتباط با تنظیم مقررات از نظر قضایی و هدایت به سمت استفاده از پیام رسان داخلی تشکیل شده است.

این مقام مسئول متذکر شد: در کمیسیون فرهنگی پیشنهادی مبنی بر تشکیل کمیته ویژه ای برای فضای مجازی مطرح شد که این کمیته تشکیل شده و بنده یکی از اعضای آن هستم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: علاوه بر این اقدامات، پیشنویسی از طرف کمیسیون امنیت فضای مجازی توسط دکتر فیروز آبادی به کمیسیون فرهنگی ارائه شد که در جمع مسئولان ذیربط به فضای مجازی انتقال داده شد.

وی ادامه داد: مرکز پژوهش های مجلس هم در این زمینه به میدان آمده و امیدواریم همه دستگاه های ذیربط پیشنهادات ما را تکمیل کرده و گزارشات را در اختیار کارگروه قرار دهند تا به نتیجه مطلوب برسیم و تصمیم داریم آن را به صحن علنی مجلس بیاوریم.

مرتبط با این خبر

  • قانونی که به دلیل بلندپروازی قابلیت اجرا ندارد!

  • آموزش مهارت های زندگی مورد توجه نظام آموزشی کشور نیست

  • حمایت مجلس از تولیدات رایانه ای برای رشد اشتغالزایی

  • تاثیرکمرنگ شدن امربه معروف و نهی از منکر بر افزایش وقوع جرم

  • شرایط امروز اقتضا می کند تعهدات برجامی را انجام ندهیم

  • زندگی عشایر باید اقتصادی شود

  • آمارهای اشتغال با واقعیات جامعه فاصله زیادی دارد

  • آسیب های اجتماعی و کاهش اشتغال مهمتری اثر سوء گرانی بنزین است

  • تعامل سازنده و موفق فرهنگ ها و قومیت های مختلف در ایران

  • کارگران باید از امنیت شغلی مناسب برخوردار شوند