صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

نماینده مجلس گفت: یکی از نگرانی ها در حوزه سلامت تبلیغات غیرواقعی است که از طریق شبکه های مجازی و ماهواره ای و با مشارکت عده ای در داخل کشور و از طریق پیام رسان های داخلی انجام می شود.

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو با موضوع گیاهخواری و مدهای لاغری در ارتباط تلفنی با دکتر همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عضو فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

هاشمی در این برنامه گفت: یکی از نگرانی های اساسی در حوزه سلامت تبلیغات غیرواقعی و نادرستی است که از طریق شبکه های مجازی و ماهواره ای پخش می شود.

وی در ادامه این مطلب افزود: متاسفانه این تبلیغات نادرست با مشارکت عده ای در داخل کشورمان و حتی از طریق پیام رسان های داخلی انجام می شود.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در پشت پرده همه قرص ها و مکمل هایی که در شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شوند مسائل اقتصادی و سودجویی های کلان وجود دارد.

این مقام مسئول در رابطه با وضعیت نظارت مجلس بر این موضوع گفت: ما جلسات مکرری را در کمیسیون بهداشت برگزار کردیم. بنده به عنوان یکی از اعضا مکاتباتی انجام دادم و با رئیس سازمان غذا و دارو نشستی برگزار کردم و بارها هم به وزیر بهداشت یادآوری کردم که این موضوع را ساماندهی کنند. حتی در صحن کمیسیون یک جلسه اختصاصی برای ساماندهی این موضوع برگزار شد. علی رغم همه تذکرات نمایندگان اما متاسفانه اقدام جدی و عاجلی در این باره صورت نگرفته است.

هاشمی تاکید کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متولی این امر در حوزه اجرا است لذا ما باید از این وزارت خانه مطالبه کنیم تا گزارش جامعی از عملکرد خود ارائه دهد.

عضو فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با رادیو گفت و گو ابراز داشت: در این حوزه نگرانی اساسی وجود دارد و ما نیاز به یکپارچه سازی و هماهنگی بالادستی هستیم تا نهادهای مداخله گر در این حوزه مشخص شوند و متولی هم پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی در پایان برنامه گفت و گوی فرهنگی از شبکه رادیویی گفت و گو ابراز داشت: مجلس هم به عنوان سازمان نظارتی باید پاسخگو باشد و بنده به عنوان یک نماینده مجلس قول می دهم در اولین جلسه کمیسیون مجدداً این نگرانی را در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی مطرح کنم.

مرتبط با این خبر

  • گیاه خواری مطلق در طب سنتی و نوین رد شده است