گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

نگاهی به الزامات یاری امام زمان(عج)؛ جانفشانی در برابر اباعبدالله(ع) کجا و شهادت در قیام مختار کجا ؟

کارشناس مسائل مذهبی بااعلام اینکه جانفشانی در مقابل امام زمان(عج) باید سربزنگاه اتفاق افتد، گفت: کسی که درقیام توابین و مختار شرکت کرد، جان خود را تقدیم حضرت نمود؛ اما جانفشانی درظهر عاشورا کجا و شهادت در قیام توابین و مختار کجا ؟

1398/06/30
|
12:45
|

حجت الاسلام سیدکاظم ابطحی در خصوص رابطه محرم و مهدویت به برنامه "فردای بهاری" رادیو گفت وگو گفت: «نقل است شخصی در دوران معاصر تصور می کرد اگر در کربلا می بود، رشادت ها از خود نشان می داد. این فرد در عالم رویا دید روز عاشورا است و حضرت اباعبدالله-ع- قصد نماز کردند. پرسیدند چه کسی مقابل حضرت می ایستد. این فرد داوطلب شد و نقل است که اولین تیری که از سوی دشمن روانه شد، جا خالی کرد و تیر بر سینه حضرت نشست و این فرد از خواب پرید و بیدار شد.»

وی افزود: «این ادعایی بس بزرگ است که اگر ما نیز در کربلا بودیم چنین و چنان می کردیم. در شرایطی که اگر کسی سنگ ریزه‌ای به سمت ما پرتاب کند، ناخودآگاه جا خالی می کنیم، باید بیاندیشیم که یاران اباعبدالله-ع- چگونه در برابر امام زمانشان جانفشانی کردند»

حجت الاسلام ابطحی ادامه داد: «در این روزها باید حداکثر بهره را در آستانه اربعین اباعبدالله-ع- و یارانشان ببریم. این کربلاها در حال تکرار شدن است و تنهایی حجت الله نیز تکرار شده است تا امروز که حضرت بقیه الله الاعظم-عج- در همین تنهایی هستند.»

وی در مصاحبه با رادیو گفت وگو افزود: «در روایتی آمده است شخصی در ظهر عاشورا حضرت امام حسین-ع- را تنها گذاشت. اعلام کرد یا اباعبدالله قرار بود من تا جایی با شما باشم که بودن من به درد شما بخورد. چنین شخصی هنوز بدین معرفت نرسیده که حسین-ع- آمده تا او را بهشتی کند. حضرت قرار است دست عالم را بگیرد.»

حجت الاسلام ابطحی با بیان این مطلب گفت: «عده ای نیز به یاری حضرت اباعبدالله-ع- نرسیدند. حضرت عده بسیاری را همچون زهیر دعوت کردند اما آن ها نپذیرفتند و داستان شان بسیار عبرت آموز است. این عده زمانی به یاری حجت زمانشان رسیدند که کار تمام شده بود.»

وی خاطرنشان کرد: «جنگ مختار و توابین نشان می دهد که باید سر بزنگاه در دفاع از حجت الله به پا خاست. کسی که در قیام توابین و مختار شرکت کرد، بالاخره جان خود را بعنوان متاعی تقدیم حضرت کرد؛ اما این جانفشانی در ظهر عاشورا و مقابل امام زمان کجا و شهید شدن در قیام توابین و مختار کجا »

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی