گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

مسئول مجموعه مبلغات شهر تهران: دشمن می‌ترسد پیاده‌روی اربعین به تمدن مهدوی تبدیل شود

مریم آزادی گفت: بدعت نامیدن پیاده‌روی اربعین برنامه‌ریزی است که دشمن انجام می‌دهد برای این‌که اجتماع عظیم جهانی رخ ندهد و این حرکت نشانه ترس زیاد دشمن است. برای آن‌که بیم دارد که این راهپیمایی تبدیل به تمدن مهدوی شود.

1398/07/26
|
13:42
|

برنامه "گفت‌وگوی فرهنگی" با موضوع (راهپیمایی اربعین، تمدن‌ساز یا بدعت آفرین) در ادامه با حضور نیره آزادی، مسئول مجموعه مبلغات شهر تهران روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

نیره آزادی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: اربعین نمایشی از عزت و اقتدار اسلام و وحدت مسلمانان است و دشمن تا به حال خیلی زیاد به دنبال این بوده که تفرقه ایجاد کند. برای این‌که می‌داند اجتماع بزرگ اربعین مرکز تجمع همه مسلمانان شده و از شکوه این اجتماع می‌ترسد که از سوی جامعه شیعه شکل گرفته و به صورت بزرگ‌ترین همایش انسانی در حال تاریخ‌سازی است که چندین میلیون انسان را دور هم جمع کرده است، مطمئنا به یک معرفت تازه در زمینه ولایت مردم را می‌رساند.

وی افزود: اگر هر سال اجتماع بزرگ اربعین رخ دهد، قطع به یقین دست مستکبران عالم و جنایتکاران برملا خواهد شد و مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان(عج) می‌شود. از طرفی حرکت بزرگ اربعین به ویژه برای سعودی‌ها و وهابیت خیلی سخت، گران و ناگوار است و آنها از عمق جانشان از این اتحاد و بیداری جامعه شیعه هراس دارند. لذا تمام تلاششان بر این است که پیاده‌روی عظمی اربعین رقم نخورد، برای همین خودشان را به غفلت و بی‌خبری می‌زنند و رسانه‌هایشان کمترین پوشش را درباره اخبار اربعین و پیاده‌روی آن دارند، در حالی که اگر کوچک‌ترین راهپیمایی در آمریکا صورت بگیرد، به شکل وسیع اخبار آن را پوشش می‌دهند.

مسئول مجموعه مبلغات شهر تهران ادامه داد: وهابیون برای آن‌که مخالفت خود را با پیاده‌روی اربعین نشان دهند، اعلام کردند پیاده‌روی اربعین یک بدعت است، حال برخی از روی نادانی از آنجا این حرکت برایشان تلخ و ناگوار است، برچسب بدعت را به این همایش زدند، در صورتی که اگر دقت کنید 1300 سال قبل امام حسن عسکری(ع) زیارت اربعین را به همراه چهار مورد دیگر از نشانه‌های شیعه بیان کردند. در این میان باید پرسید چگونه می‌توان حرکتی که امام حسن عسکری در آن برهه درباره‌اش صحبت کردند، امروز بدعت به شمار می‌آید؟!

نیره آزادی گفت: بدعت نامیدن پیاده‌روی اربعین برنامه‌ریزی است که دشمن انجام می‌دهد برای این‌که اجتماع عظیم جهانی رخ ندهد. این حرکت نشانه ترس زیاد دشمن است، برای آن‌که بیم دارد که این راهپیمایی تبدیل به تمدن مهدوی شود و آن سخن پیرجماران که فرمودند راه قدس از کربلا می‌گذرد، محقق شود و این اتفاق بیفتد و کاروان حقیقت و عدالت‌خواهی زیر علم حسینی همه جمع شوند. مهم‌تر از همه بانک لبیک یا حسین(ع) دیروز دیوارهای کاخ یزید را به ریخت و امروز کاخ سفید را بلرزاند.

وی افزود: امروز اجتماع اربعین در کل جهان نظیر و مانند ندارد و اکنون خار چشم دشمنان است و دشمن به هر طریقی تلاش می‌کند که به اسلام ضربه بزند و برایش قابل تحمل نیست و ساکت نمی‌نشیند. برای همین دشمن از طریق رسانه‌هایی که در اختیار دارد، تبلیغات سوء و شبهاتی که در زمینه سفر به کربلا، هزینه آن، نذورات مردم، راه‌اندازی موکب‌ها به کار می‌بندد، دشمن حتی با فشار و تحریم‌های اقتصادی به صراحت اعلام کردند امسال کسی برای پیاده‌روی اربعین نمی‌رود! اما به لطف خداوند علی‌رغم فشارهای اقتصادی خیل عظیمی از مردم در سراسر دنیا در راهپیمایی اربعین شرکت کردند. در واقع هوشیاری و بصیرت عاشورایی مردم مانع از تحقق اهداف دشمن می‌شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی