گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

یك استاد دانشگاه: محبت در خانواده اصل اول در سبک زندگی مهدوی است

حجت الاسلام شاه محمدی گفت: مهربانی و محبت در خانواده ها، اصل اول در شرایط غیبت امام زمان (عج) و در راستای زندگی به سبک مهدوی است.

1398/08/17
|
10:57
|

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" با موضوع سبک زندگی مهدوی و با حضور حجت الاسلام و المسلمین رضا شاه محمدی استاد دانشگاه و کارشناس مذهبی از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

حجت الاسلام شاه محمدی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: هدف خداوند از خلقت انسان این است که او را عبادت کنند اما آیا خدا به عبادت ما نیاز دارد؟ پاسخ منفی است چراکه ما انسان ها به عبادات و ارتباط با خدا نیازمند هستیم.

کارشناس مذهبی افزود: نعمت های بی شماری که خداوند به انسان عطا فرموده در این جهت است که ما به مقام عبدِ الهی برسیم.

استاد دانشگاه گفت: همه انبیای الهی به ظهور حجت بن الحسن (ع) و حتی قبل تر از وقایع بعد از پیامبر اکرم (ص) و واقعه کربلا اشاره کرده اند. همه این رهنمون ها و پیامبران و نعمت های مختلف برای این است که انسان به مقام عبد الهی و سبک زندگی مهدوی برسد.

حجت الاسلام شاه محمدی یادآور شد: سبک زندگی فقط به شعار و گفتار محدود نمی شود امام زمان (عج) به 313 فرمانده لایق و قدرتمند نیاز دارد که دنیا تکان را دهند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به چگونگی مهدوی زندگی کردن بیان داشت: برخی به علت علاقه مندی و ارادت زیاد به این حوزه، ممکن است دچار اشتباهاتی شوند. سبک زندگی مهدوی یعنی آنچه که امام زمان (عج) دوست دارد انجام دهیم. لذا نباید نشانه های ظهور را با شرایط ظهور اشتباه بگیریم.

وی ادامه داد: ظهور علاوه بر نشانه های مختلف، شرایطی هم دارد، قطعا ما تاثیر چندان زیادی در نشانه ها نداریم اما شرایط ظهور تا اندازه زیادی دست ماست، درست است که امام زمان (عج) در پس پرده غیبت هستند اما حضرت در کنار ما حضور دارند و این ما هستیم که ایشان را نمی بینیم.

حجت الاسلام شاه محمدی با اشاره به مولفه های سبک زندگی مهدوی عنوان کرد: مهربانی و محبت در خانواده ها، اصل اول در شرایط غیبت امام زمان (عج) و در راستای زندگی به سبک مهدوی است. یک خانواده آرام و با محبت خیلی بیشتر می تواند به امام زمان (عج) فکر کند و حضرت را به زندگی خود راه دهد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از بارزترین جلوه های سبک زندگی مهدوی، مودت و رحمت نسبت به یکدیگر است، امام زمان (عج) همچون پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (علیهم السلام) دوست دارند که ما به هم رحم کنیم.

استاد دانشگاه با اشاره به اینکه فضای مجازی و حقیقی مملو از شبهات درخصوص مهدویت شده گفت: جوانان دقت کنند که در این شرایط، فقط امام زمان (عج) را اصل قرار دهند و به این شبهات توجه نکنند.

حجت الاسلام شاه محمدی در پایان به خانواده ها توصیه کرد: خانواده ها باید امام زمان (ع) و سیره زندگی ایشان را به فرزندان خود بیاموزند و بر مبنای آن رفتار کنند.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی