گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

حسن بنیانیان: وزیر ارتباطات برای ارتقای سواد رسانه ای جامعه اقدام کند

مسئول کمیسیون فرهنگی شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: وزیر ارتباطات باید سهمی از منابع ارتباطات را به توسعه سواد رسانه ای مردم تخصیص دهد.

1398/08/20
|
11:30
|

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو با موضوع بررسی تأثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات نوین و جهانی بر فرهنگ با حضور دکتر حسن بنیانیان مسئول کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی به روی آنتن رفت.

بنیانیان در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: مقام معظم رهبری به دلیل تسلط کامل بر حوزه فرهنگ و دغدغه مندی شدید درخصوص تحولات فرهنگی و مسئولیت شرعی خود در این خصوص، بر تشکیل شورای عالی فضای مجازی به صورت پرتحرک و فعال برای بررسی تحولات فرهنگی و ارتباطاتی تأکید کردند.

وی افزود: ما باید نهاد خانواده و عشق زن و شوهر به هم و علاقه آنها به فرزندانشان را به استخدام بگیریم تا در مواجهه با فضای مجازی ظرفیت پیدا کنند و منفعل نباشند چراکه اگر ماهواره خانواده ها و فرهنگ آنها را مدیریت کند قضیه متفاوت خواهد بود.

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه این مطلب تأکید کرد: بخشی از مسئولیت آموزش نحوه استفاده فرزندان از فناوری نوین، باید توسط آموزش و پرورش و از راه ارتقای سواد رسانه ای معلمان و همچنین صدا و سیما انجام شود.

این مقام مسئول یادآور شد: ما به مردم القا کردیم که فرهنگ مسئول دارد و مسئول فرهنگ دینی جامعه هم روحانیت است درصورتیکه این حرف اشتباه است و باید از ذهن مردم پاک شود.

بنیانیان ادامه داد: هر کسی متناسب با مسئولیت اجتماعی خود باید نقش مثبتی در این حوزه ایفا کند، امام جماعت مسجد باید به این بلوغ برسد که نخبگان محله می توانند سواد رسانه ای محله را افزایش دهند.

وی همچنین مطرح کرد: وزیر ارتباطات نیز باید یکی از مدعیان این حوزه باشد و سهمی از منابع ارتباطات را به توسعه سواد رسانه ای مردم تخصیص دهد.

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی در خاتمه تأکید کرد: سرعت تحول فناوری بسیار زیاد و باشتاب است لذا به شدت نیازمند آینده نگری و آینده نگاری هستیم. مدیران نیز برای افزایش سواد رسانه ای کارمندان خود باید اقدام کنند چراکه این قضیه کل جامعه ما را درگیر کرده است.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی