گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

مدیر فضای مجازی سازمان بسیج جامعه زنان: گردان های سایبری ویژه بانوان فعال می شوند

خطیب زاده گفت: یکی از برنامه های محوری بسیج جامعه زنان تربیت نیروهای مسلط بر حوزه رسانه و فضای مجازی است علاوه براین گردان های سایبری را نیز در بخش زنان به شکل تخصصی فعال خواهیم کرد.

1398/09/04
|
08:30

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" با موضوع بسیج و فرهنگ بسیجی و با حضور دکتر سمیرا خطیب زاده مدیر فضای مجازی سازمان بسیج جامعه زنان کشور از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

خطیب زاده در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: پس از فتنه 88 و ضرورت بصیرت افزایی مردم به ویژه بسیجیان، "قرارگاه بصیرت" در سازمان بسیج مستضعفین تشکیل شد اما به مرور که از حالت قرارگاه خارج شد "سازمان فضای مجازی" متشکل از معاونت های مختلف و به صورت تخصصی و هدفمند شکل گرفت.

وی افزود: عملکرد فضای مجازی بسیج جامعه زنان نشان می دهد که زنان بسیجی کاملاً به اهمیت این جبهه و کارزار جدید واقفند و می دانند که امروز جبهه جنگ نرم عناصر دشمن در بسته فضای مجازی تعریف شده است.

مدیر فضای مجازی سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: ما یک سایت خبری را در سال 1382 با خبرنگاران بسیجی و تولیدات بسیار خوب راه اندازی کردیم و در حوزه های مختلف مانند عفاف و حجاب، زنان ورزشکار، مسائل پزشکی و بهداشتی و غیره محتوا و خبر تولید می کنیم.

این مقام مسئول یادآور شد: حدود 112 هزار پیامک در فصل تابستان به عنوان گزیده ای از مطالب تولیدی به مخاطبان ارسال کردیم علاوه براین، کانال هایی را هم در بستر شبکه های اجتماعی ایجاد کردیم که روزانه در آن ها مطالبی بارگذاری می شوند.

خطیب زاده عنوان کرد: ایجاد گردان های سایبری بسیج از جمله اقدامات بسیج است که حتی دشمنان هم به موفقیت و اقتدار آن اذعان کرده اند.

وی با اشاره به سانسور رسانه ای راهپیمایی اربعین حسینی در سالهای قبل توسط رسانه های بین المللی گفت: جریان های رسانه ای دنیا هیچ تمایلی برای انعکاس این راهپیمایی عظیم ندارند و آن را سانسور می کنند اما امسال قرار شد این حصر رسانه ای شکسته شود. از این رو کلیه گردان های سایبری بسیج از دهه اول محرم با هشتگ "حب الحسین یجمعنا" آغاز به کار کردند و ندای این پیام ها به گوش بسیاری از جهانیان اعم از مسلمان و غیرمسلمان رسید.

مدیر فضای مجازی سازمان بسیج جامعه زنان کشور همچنین از تولید کلیپ و نماهنگ و موشن گرافی ها در بسیج سخن گفت و افزود: بسیج جامعه زنان امسال در هفته عفاف و حجاب دو موشن گرافی و کلیپ مستندگونه نوروبیولوژیک حجاب را تولید کرد و بازدید از این آثار به اندازه ای بود که BBC فارسی و انگلیسی هم به آن واکنش نشان دادند.

خطیب زاده درخصوص برنامه های بسیج جامعه زنان برای آینده گفت: یکی از برنامه های محوری بسیج جامعه زنان تربیت نیروهای مسلط بر حوزه رسانه و فضای مجازی است علاوه براین قرار است گردان های سایبری را در بخش زنان به شکل تخصصی فعال کنیم.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی