صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

قادری گفت: دانشجویان به صورت خودجوش برای عضویت افتخاری در سپاه قدس اعلام آمادگی کردند و این به برکت خون شهید سردار قاسم سلیمانی است.

برنامه "گفت وگوی فرهنگی" رادیو گفت و گو با موضوع ابعاد فرهنگی شهادت سردار سلیمانی بر فضای فرهنگی ایران و اسلام و با حضور علیرضا قادری کارشناس فرهنگی و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف روانه آنتن شد.

قادری در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: به عقیده تمامی تحلیلگران، ما در زمان حمله داعش به سوریه و عراق ما وسعت زیادی از خاورمیانه را از دست داده بودیم و دیگر کاری از دستمان برنمی آمد اما یکی از تفاوت های اساسی گفتمان مقاومت با گفتمان استکبار در همین موضوع است.

وی افزود: ما در فرهنگ مقاومت به نیروی لایزال الهی تکیه می کنیم و این حاج قاسم و شهید همدانی و امثالهم بودند که مردم عراق و سوریه را باری کردند و به آنها امید دادند که اگر مقاومت کنید خدا هم شما را یاری خواهد کرد که در نهایت هم موفق به رهایی منطقه از چنگال داعش و تروریست های تکفیری شدیم.

این کارشناس فرهنگی ادامه داد: فرهنگ استکبار ذات ترسویی دارد، تصور آمریکا این بود که با ترور حاج قاسم سلیمانی در فرهنگ ایران خلل وارد خواهد شد اما در حال حاضر دانشجویان به صورت خودجوش برای عضویت افتخاری در سپاه قدس اعلام آمادگی کردند و این به برکت خون شهید سردار قاسم سلیمانی است.

قادری شهید حاج قاسم سلیمانی را از طلایه داران و پیشرو گفتمان مقاومت خواند و گفت: فرهنگ حاج قاسم جوش و خروش عجیبی را در رگ جنبش های دانشجویی و دانشجویان با هر سلیقه ای ایجاد کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف درباره مهم ترین وظیفه دانشجویان در شرایط کنونی و در قبال شهدا بیان کرد: با انتشار خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی شاهد تجمعات و عزاداری های زیادی از سوی دانشجویان بودیم و در حال حاضر مهم ترین مطالبه دانشجویان کشور انتقام و خونخواهی سردار سلیمانی است.

وی با بیان اینکه انتقام از جنگ افروزی متفاوت است گفت: انفعال گفتمان انقلاب در برابر گفتمان استکبار و تعلل در انتقام گیری موجب پیشروی دشمن و ایجاد ناامنی خواهد شد.

این کارشناس فرهنگی تأکید کرد: مهم ترین وظیفه دانشجویان این است که منافع استکبار و ایالات متحده آمریکا را در منطقه شناسایی کنند و با محوریت انتقام گیری از خون سردار سلیمانی و دیگر شهدای این مسیر نقاط حساس و منافع آمریکا را نشانه بگیرند و بدین ترتیب اثرگذار باشند.

قادری با بیان اینکه ما در جواب به این اقدام سفاکانه و ددمنشانه آمریکا قطعاً به یک انتقام نظامی نیاز داریم تصریح کرد: بی شک انتقام سخت نظامی از آمریکا خواهیم گرفت و ما از جانب قشر دانشجو و کل مردم ضرورت این مسئله را به مسئولان گوشزد می کنیم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف افزود: آمریکا باید بداند که از این به بعد هیچ منافعی در منطقه و غرب آسیا نخواهد داشت لذا در اسرع وقت باید از منطقه خارج شود و البته ملتها هم بیش از این ماندن آمریکا را در منطقه برنمی تابند.

وی در ادامه تأکید کرد: ما قصاص و خونخواهی سردار را به مثابه قتل نمی دانیم که به ازای آن یک فرمانده نظامی از ایالات متحده آمریکا را به سزای این جنایت برسانیم بلکه این موضوع را یک قتال و اعلان جنگ علیه هویت و غرور ملی ایرانیان تفسیر می کنیم.

قادری با بیان اینکه ملت ایران و دانشجویان از صحبت های مسئولان درخصوص برجام و مذاکره و اعتماد به آمریکا بیزارند افزود: صحبت از مذاکره با دشمنی که در حال قتال با آن هستیم معنایی ندارد لذا همه مسئولان باید عزم خود را برای حذف شیطان اکبر از کره خاکی جزم کنند.

مرتبط با این خبر

  • پیامدهای ترور شهید سلیمانی متوجه کاخ سفید خواهدبود

  • شهید حاج قاسم سلیمانی مبارزه علیه استکبار را جهانی کرد

  • حاج قاسم سلیمانی موثرترین عنصر در نابودی اهداف امریکا بود

  • خون شهید سلیمانی آغازی بر پایان امریکا در منطقه است

  • ترور قاسم سلیمانی رویایی مستقیم آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است

  • به واسطه این شرایط که به وجود آمده آمریکا هزینه بالایی را پرداخت خواهد کرد

  • سرزمین های اشغالی به حالت آماده باش درآمد

  • ولایت مداری، حاج قاسم را محبوب دلها کرد

  • ترور سردار سلیمانی نشانه انفعال و ضعف آمریکا بود

  • جنایت آمریکا عامل تنش های جدید در منطقه و جهان خواهد بود