صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور گفت: حاج قاسم سلیمانی خود را پدر فرزندان شهید و پدر دختران کم حجاب می دانست.

برنامه "گفت وگوی فرهنگی" رادیو گفت و گو با موضوع ابعاد فرهنگی شهادت سردار سلیمانی بر فضای فرهنگی ایران و اسلام و با حضور مقصود دَرّودی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور روانه آنتن شد.

درودی با اشاره به اهمیت و ضرورت پرداختن به ابعاد فرهنگی شهادت سردار سلیمانی گفت: امام خمینی (ره) با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دو قطبیِ کاذب شرق و غرب را شکست و دو قطبی اسلام و استکبار را به وجود آورد.

وی در توضیح بیشتر این مطلب افزود: تجاوز به کشورها، وحشی گری و عدم رعایت عدالت از جمله ارکان فرهنگ استکبارند و در مقابل، صلح و دوستی، برابری و عدالت و برادری و مقاومت در برابر ظلم از مهمترین ارکان فرهنگ اسلامی محسوب می شوند لذا حاج قاسم سلیمانی به عنوان نمونه بارز و متقن می تواند به مقایسه این دو قطبی (فرهنگ اسلام و فرهنگ استکبار) وزن دهد.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور، فرهنگ اسلامی را نتیجه انسان سازی دانست و گفت: غرب از وسایل تکنولوژیک و پیشرفته خود در جهت استکبار استفاده می کند اما ما فرهنگ مقاومت را در راستای دفاع از مظلومان و ایجاد برابری و عدالت در جهان به کار می گیریم.

درودی تهدیدهای ترامپ پس از ترور شهید سردار سلیمانی را ناشی از عدم اطلاع از فرهنگ اسلام و ایرانیان دانست و گفت: آمریکا تصور می کرد که با شهادت حاج قاسم چه بسا ایرانیان دچار ترس و وحشت خواهند شد و به سمت گفتگو و مذاکره متمایل می شوند.

وی همچنین با بیان اینکه سیل عظیم جمعیت مردم در این روزها و شعارهای مرگ بر آمریکا تحلیل تحلیلگران از این موضوع را به هم ریخته گفت: آنها نمی فهمند که یک قاسم سلیمانی را شهید کردند و قاسم سلیمانی ها راه او را ادامه خواهند داد.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور همچنین در رابطه با اشاره ی مقام معظم رهبری به گسترش اخلاق و معنویت پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: رهبری معنویت را به برجسته سازی ارزشهایی از قبیل اخلاص، ایثار، توکل و اخلاق را نیز به رعایت فضائل اخلاقی چون ایثار و گذشت و کمک و خیرخواهی معنا کردند. ما نیز با نهادینه سازی این فرهنگها قاسم سلیمانی هایی خطرناک تر از شهید سردار قاسم سلیمانی علیه دشمن تربیت خواهیم کرد.

درودی در ادامه اظهارات خود به بیانیه ای با امضای 16 هزار دانشجو و اساتید فرهنگیان کشور در واکنش به شهادت سردار سلیمانی اشاره و بیان کرد: اساتید و دانشجویان برای تربیت قاسم سلیمانی ها ودانشجویانی با این روحیه اعلام آمادگی کردند.

وی در رابطه با دوراهی انتقام گیری و اثبات عزت و قدرت کشور و یا عدم انتقام و تجاوز به خاک ایران مطرح کرد: قاسم سلیمانی یک شخصیت نبود که ما هم شخصیت آمریکایی ها را ترور کنیم بلکه او نماد عزت و غرور و اتحاد ایرانیان بود لذا باید انتقام سختی از دشمن گرفت کمااینکه فرهنگ قصاص و انتقام در قرآن و اسلام نیز همین را می گوید.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در واکنش به اینکه برخی می گویند انتقام باید برابر باشد به گفته سید حسن نصرالله اشاره و اظهار داشت: به گفته رهبر حزب الله "ارزش کفش حاج قاسم از سر ترامپ هم بیشتر است". اگر ما تمام آمریکا را هم با خاک یکسان کنیم باز هم برابری نمی کند لذا انتقام باید در همه عرصه ها باشد که انتقام نظامی هم جزئی از آن خواهد بود.

درودی با بیان اینکه انتقام ما می تواند هدف حاج قاسم یعنی نابودی اسرائیل و فتح قدس باشد گفت: ما حتی اگر ترامپ را هم از بین ببریم برابر با شخص قاسم سلیمانی نیست چراکه محبوبیت این دو قابل مقایسه با هم نیست.

وی دلیل محبوبیت حاج قاسم سلیمانی را در پیاده سازی سبک زندگی اسلامی برای خود و خانواده اش دانست و گفت: حاج قاسم سلیمانی دختر و پسری در آمریکا و غرب ندارد. حاج قاسم به شدت ساده زیست و شهدا دوست و متواضع و ولایت مدار بود که همه این موارد می توانند به عنوان راهبردهایی برای قاسم سلیمانی شدن جوانان مطرح باشند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی خود را پدر فرزندان شهید و پدر دختران کم حجاب می دانستند گفت: بنده امروز دختری را دیدم که چادر سر کرده بود و می گفت از این به بعد به عشق حاج قاسم سلیمانی چادر بر سر خواهم کرد و در یکی از سخنرانی ها نیز شنیدم که یک دختر مسیحی به عشق حاج قاسم سلیمانی مسلمان شده است؛ اینها اتفاقاتی اند که با هزاران برنامه فرهنگی هم نمی توان آن ها را رقم زد.

مرتبط با این خبر

  • پیامدهای ترور شهید سلیمانی متوجه کاخ سفید خواهدبود

  • شهید حاج قاسم سلیمانی مبارزه علیه استکبار را جهانی کرد

  • حاج قاسم سلیمانی موثرترین عنصر در نابودی اهداف امریکا بود

  • خون شهید سلیمانی آغازی بر پایان امریکا در منطقه است

  • ترور قاسم سلیمانی رویایی مستقیم آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است

  • به واسطه این شرایط که به وجود آمده آمریکا هزینه بالایی را پرداخت خواهد کرد

  • سرزمین های اشغالی به حالت آماده باش درآمد

  • ولایت مداری، حاج قاسم را محبوب دلها کرد

  • ترور سردار سلیمانی نشانه انفعال و ضعف آمریکا بود

  • جنایت آمریکا عامل تنش های جدید در منطقه و جهان خواهد بود