گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

استاد تمام دانشكده علوم تغذیه هشدار داد: فست فودها سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کنند

میرمیران گفت: مردم به هیچ عنوان از فست فود استفاده نکنند چرا که سیستم ایمنی و بدن را در برابر بیماریهای عفونی و ویروسها تضعیف می کند.

1398/12/05
|
14:15
|

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع رعایت های تغذیه ای درباره ویروس کرونا و در ارتباط تلفنی با دکتر پروین میرمیران استاد تمام دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی انستیتو تحقیقات تغذیه ای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

میرمیران در برنامه "صبح و گفتگو" بیان داشت: علم تغذیه اصولاً در پیشگیری از بیماری ها به کار می رود و هدف اصلی از این رشته هم ارتقای سلامت جمعیت هشتاد میلیون نفری است.

وی با تاکید بر اینکه ما باید از الگوی تغذیه ای سالم تبعیت کنیم و به موقع و به اندازه غذا بخوریم افزود: استفاده از سبزیجات و میوه های غنی از ویتامین C و پروتئین ها توصیه می شود تا بدن ما رطوبت و آب کافی داشته باشد و در برابر بیماریها مقاوم شود.

استاد تمام دانشکده علوم تغذیه مطرح کرد: کسانی در معرض خطر ابتلا به این ویروس نیستند که سیستم ایمنی قوی دارند و سبک زندگی آنها از قبل سالم بوده است. این افراد بیشتر از سایر گروه ها در برابر گروه ها در برابر بیماری مقاومند.

میرمیران استفاده از میوه و سبزیجات پخته در کنار غذا و جایگزین نشاسته های ساده را ضروری خواند و گفت: مردم لبنیات کم چرب و منابع غذایی امگا 3 و آجیل های خام و مواد دارای ویتامین E و استفاده از روغن زیتون را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

استاد تمام دانشکده علوم تغذیه در پایان تأکید کرد: مردم به هیچ عنوان از فست فود استفاده نکنند چرا که سیستم ایمنی و بدن را در برابر بیماریهای عفونی و ویروسها تضعیف می کند.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی