گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

حجت الاسلام مطلبی فشاركی: زمینه الگوگیری از حضرت فاطمه(س)، شخصیت این بزرگوار است

مدیر حوزه علمیه حجت ابن الحسن گفت: عامل مهم و اصلی در زمینه الگوگیری از حضرت فاطمه (س)، شخصیت خود این بزرگوار است و لذا اگر در صبر و مقاومت، تربیت و ادب حضرت فاطمه (س) را الگو قرار دهیم، زندگی مستحکم و شیرین می‌شود.

1400/10/18
|
14:30
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، حجت الاسلام محمدعلی مطلبی فشارکی مدیر حوزه علمیه حجت ابن الحسن و مدرس حوزه با برنامه «گفتگوی فرهنگی» در مورد ارتقاء شاخص‌های فرهنگی جامعه با معرفی ویژگی‌های حضرت فاطمه (س) مصاحبه کرد.

حجت الاسلام مطلبی فشارکی ضمن تاکید بر احتیاج انسان‌ها به الگو داشتن در تمام سنین گفت: از آنجایی که پیامبر (ص) و سایر حضرات معصومین، حضرت فاطمه (س) را به عنوان اگو معرفی کردند ایشان می‌توانند در تمام زوایا الگوی آدمیان باشند.

وی با بیان اینکه الگو باید خطای بسیار کمی داشته باشد افزود: هر کسی که الگوی آدمیان می‌شود باید خطاپذیری بسیار کمی داشته باشد که با نگاه به حضرت فاطمه (س) خطاناپذیری را در ایشان مشاهده می‌کنیم و لذا همه می‌توانند ایشان را در تمام زوایا الگوی خود قرار دهند.

این مدرس حوزه ضمن اشاره به آزادگی حضرت فاطمه (س) از هر گونه شرک و وابستگی‌های شدید دنیوی اظهار کرد: همه انسان‌ها از هر مکتبی به این خصلت‌ها علاقه دارند و می‌توانند از ایشان الگوبرداری نمایند.

حجت الاسلام مطلبی فشارکی در رادیو گفت و گو شجاعت حضرت فاطمه (س) را زاییده قوت قلب و ایمان ایشان دانست و ادامه داد: ادب، در وجود حضرت فاطمه (س) بسیار زیاد بود که در طول زندگی با حضرت علی (ع) درخواستی از ایشان نداشتند؛ در برخورد با فرزندان نیز با صدایی آرام و زبانی بسیار خوب با آنها برخورد می‌کردند که موجب شخصیت دادن به آنها می‌شدند که با توجه به این امر می‌توان خلأهایی را در جامعه پر کند چرا که جامعه و جوانان به پر شدن خلأ شخصیتی نیاز دارند و لذا خانواده‌ها باید این خلأ را پر کنند تا جوانان به جاهایی که خلأ را به صورت کاذب پر می‌کنند، کشیده نشوند.

وی اهل بیت (ع) را الگویی تمام عیار برای جامعه دانست و تصریح کرد: اگر محور تربیت فردی، اجتماعی و خانوادگی را حضرف فاطمه (س) قرار دهیم، تمام خلأها پر می‌شود.

مدیر حوزه علمیه حجت ابن الحسن ضمن اشاره به صبوری و شکیبایی حضرت فاطمه (س) توصیه کرد: خانواده‌های جوانان بدانند صبر و مقاومت می‌تواند خانواده‌ها را در مشکلات آب دیده کند؛ لذا اگر در صبر و مقاومت، تربیت و ادب حضرت فاطمه (س) را الگو قرار دهیم، زندگی مستحکم و شیرین می‌شود.

حجت الاسلام مطلبی فشارکی در ادامه یادآور شد: عامل مهم و اصلی در زمینه الگوگیری از حضرت فاطمه (س)، شخصیت خود این بزرگوار و سختی‌ها و تلاش‌هایی است که در زندگی داشته‌اند و لذا تمام افراد می‌توانند در به دست آوردن کمالات از ایشان الگوبرداری نمایند.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی