گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

مدیر فعالیت‌های فرهنگی دومین نمایشگاه مجازی كتاب تهران: برگزاری فعالیت‌های فرهنگی نمایشگاه مجازی کتاب به وسعت ایران

مجیدی گفت: در دوران نمایشگاه حضوری عمدتا فعالیتهای فرهنگی یا در نمایشگاه و یا در شهر تهران بود اما امسال با توجه به مجازی بودن نمایشگاه و دسترسی به آن از سراسر ایران، برنامه‌های فرهنگی نیز برای سراسر کشور تدارک دیده شد.

1400/11/05
|
11:23
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، سعید مجیدی مدیر فعالیت‌های فرهنگی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با برنامه «گفتگوی فرهنگی» در مورد دومین نمایشگاه مجازی کتاب مصاحبه تلفنی کرد.

مجیدی گفت: در مدت برگزاری نمایشگاه با مشارکت ناشران و دستگاه‌های فرهنگی، برنامه‌های فرهنگی خوبی در نمایشگاه اجرا شده است. در دوران نمایشگاه حضوری عمدتا فعالیتهای فرهنگی یا در نمایشگاه و یا در شهر تهران بود اما امسال با توجه به مجازی بودن نمایشگاه و دسترسی به آن از سراسر ایران، برنامه‌های فرهنگی نیز در سراسر کشور تدارک دیده شد.

وی ادامه داد: امسال یک مرکز اطلاع رسانی از رخداد فرهنگی را تدارک دیدیم. این فعالیت فرهنگی در گذشته به دلیل حضوری بودن، قابل لمس بود اما امسال مجموعه این اتفاق‌ها در پس پرده است و تنها چیزی که برای عموم قابل رویت است، یک درگاه اینترنتی است.

مدیر فعالیت‌های فرهنگی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از مرکز پاسخگویی تلفنی نمایشگاه و خدمات ناشران و پست یاد کرد و یادآور شد: چهره‌ها و مسئولانی که دغدغه فرهنگ دارند به مرکز آمدند و از این پس نیز می‌توانند به مرکز آمده و فعالیت‌های فرهنگی را انجام دهند.

مجیدی در رادیو گفت و گو ضمن اشاره به مرکز اطلاع رسانی برای مراجعه عموم مردم که در مساجد و پایگاه‌ها فراهم شده خاطرنشان کرد: نمایشگاه مجازی را نباید در مقابل نمایشگاه حضوری قرار داد. با توجه به شرایط کشور در 2 سال اخیر بین بودن یا نبودن و یا برگزاری نمایشگاه مجازی مخیر بودیم. در شرایط کنونی برگزاری نمایشگاه مجازی برکاتی دارد که بهتر از برگزار نشدن آن است.

وی همچنین از پوشش رسانه‌های مختلف از نمایشگاه تقدیر کرد و افزود: برخی از حوزه‌ها امکان دریافت بن را دارند اما برای برخی حوزه‌ها بسته شده و افراد می‌توانند با مراجعه به سایت خانه کتاب امکان دریافت یا عدم دریافت آن را بررسی نمایند.

این مدیر فرهنگی در مورد پویش نذر کتاب اظهار کرد: امسال 3 پویش «این کتاب را بخرید»، «نذر کتاب» و «من هم کتاب خریدم» برای کاربران در نظر گرفته شده است. در پویش نذر کتاب از عموم بانیان و حامیان خواسته شده از مبلغ 5 هزار تومان به بالا واریز کرده و کتاب را به کسانی اهدا کنند که امکان خرید کتاب ندارند و می‌توانند فرد را خودشان انتخاب کنند.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی