گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

مسئول مركز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه جامع امام حسین (ع): جوانان سپاه پاسداران باعث بالندگی و حفظ انقلاب هستند

سرتیپ پاسدار دکتر حسن رستگارپناه با اشاره به حضور سپاه در عرصه‌های مختلف گفت: جوانان متعهد سپاه پاسداران که فرزندان این ملت هستند با تبعیت از ولی‌امر خودشان در دوران امام و رهبر انقلاب باعث بالندگی و حفظ انقلاب شدند.

1401/02/01
|
19:28
|

برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو با موضوع تشکیل سپاه و نقش و کارکردهای نوین سپاه پاسداران در منطقه و دلایل تهدید فرامنطقه‌ای علیه آن و با حضور سرتیپ پاسدار دکتر حسن رستگارپناه مسئول مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه جامع امام حسین (ع) به روی آنتن رفت.

سرتیپ پاسدار حسین رستگارپناه درباره ضرورتی که باعث شد امام خمینی (ره) دستور تشکیل سپاه پاسداران را بدهند توضیح داد و گفت: بر اساس تجربه بشری، برای حفظ انقلاب‌ها در طول تاریخ، سازوکارهای مختلفی را ترتیب دادند. امام یک مبنای اعتقادی و اسلامی داشتند که برای حفظ اسلام باید سازوکاری در کشور شکل بگیرد. در این راستا امام از جوانان انقلابی و پرتلاشی که در روند پیروزی انقلاب دستی داشتند خواستند سپاه را تشکیل دهند.

مسئول مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه جامع امام حسین (ع) اشاره کرد: انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که توانسته با مبانی اسلامی، انسانی، اخلاقی و الهی خود با مخالفین گفتگو و صحبت داشته باشد.

وی با بیان اینکه روند حوادث در طول چهار دهه گذشته نشان داد که استکبار جهانی با همه ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل خود برای مقابله با انقلاب اسلامی وارد کارزار شده است، اظهار کرد: تا شهریور سال 1359 عوامل نفوذی هر چه مهره در داخل داشتند به کار بردند و در این راستا جریان‌های چپ و جریان‌های جدایی‌طلب و بسیاری از عناصر ضدانقلابی فعالیت گسترده داشتند.

سردار رستگارپناه با اشاره به شروع جنگ تحمیلی تصریح کرد: آن جنگ در شرایطی ایجاد شد که وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور مناسب نبود؛ به‌خصوص آنکه صدام با پشتیبانی شرق و غرب حمله کرد. آن‌ها قصد داشتند در سه روز ایران را تصرف کنند اما ایران با اتکا به جوانان انقلابی و سلحشور نگذاشت آن‌ها به اهداف خود برسند و این جنگ هشت سال طول کشید. در همان زمان کارهای توسعه‌ای برای تأمین نیازمندی‌های ابزار جنگی صورت می‌گرفت.

وی همچنین از نقش سپاه پاسداران در سازندگی کشور بعد از دوران جنگ گفت و عنوان کرد: نخستین سازمان و ظرفیتی که برای توسعه کشور پای کشور می‌آید، سپاه پاسداران است؛ هرچند کارشکنی‌های متعددی شد که سپاه ورود نکند و سعی می‌شد کشور را وابسته به خارج از کشور کنند. سپاه در عرصه‌های اقتصادی به‌گونه‌ای وارد می‌شود که توسعه با سرعت ادامه پیدا کند.

مسئول مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه جامع امام حسین (ع) بیان کرد: جریان نفوذ از ابتدای انقلاب تا کنون وجود داشته است. سپاه پاسداران در عرصه‌های مختلف بعضی از سرپل‌های نفوذ را شناسایی و دستگیر کرده است و تا از دسترسی آن‌ها له منظور تخریب کشور جلوگیری کنیم. جوانان متعهد سپاه پاسداران که فرزندان این ملت هستند با تبعیت از ولی‌امر خودشان در دوران امام و رهبر انقلاب باعث بالندگی و حفظ انقلاب شدند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی