گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

مسئول فرهنگی شورای هماهنگی رزمندگان كشور: استقلال‌طلبی سپاه، دلیل دشمنی آمریکا و غرب است

داوود غیاثی راد استقلال‌طلبی سپاه پاسداران را دلیل دشمنی آمریکا و غرب با سپاه عنوان کرد و گفت: شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی توسط جوانان سپاهی به معنای واقعی کلمه به مرحله اجرا گذاشته شد و همین امر دشمنی غرب را به همراه داشته است.

1401/02/01
|
19:35
|

برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو با موضوع تشکیل سپاه و نقش و کارکردهای نوین سپاه پاسداران در منطقه و دلایل تهدید فرامنطقه‌ای علیه آن و با حضور سردار دکتر داوود غیاثی راد مسئول فرهنگی شورای هماهنگی رزمندگان کشور به روی آنتن رفت.

سردار داوود غیاثی راد با بیان اینکه سپاه برای پاسداری از انقلاب اسلامی به وجود آمد، گفت: 12 اردیبهشت سال 1358 رسماً و قانونی با اساسنامه‌ای که مصوب شد، سپاه پاسداران تشکیل شد. در 26 شهریور سال 1364 امام خمینی (ره) برای اینکه سپاه تقویت شود سه نیروی زمینی، هوایی و دریایی و سپس نیروی قدس و بسیج را به سپاه اضافه کردند.

وی امنیت، حفظ انقلاب اسلامی و دفاع از کشور سه مأموریت سپاه پاسداران بود، اظهار کرد: سپاه پاسداران در دوران جنگ با اقداماتی که انجام داد از کشور دفاع کرد. در این راستا رئیس سازمان جاسوسی فرانسه در کتاب جنگ جهانی چهارم که درباره نبرد ایران و عراق است نوشته ژنرال‌های جوان ایرانی و پاسداران کاری در جنگ کردند که زبده‌های نظامی در دنیا انگشت تعجب به دست گرفتند.

مسئول فرهنگی شورای هماهنگی رزمندگان کشور بیان کرد: دهه 60 دهه اقدام برای ایجاد امنیت، دفاع و سازندگی است که این اقدامات در کنار سایر فعالیت‌های هماهنگ با نهادهای انقلابی از جمله نهاد سازندگی است.

وی از مخالفت و مقابله لابی صهیونیستی با سپاه پاسداران گفت و عنوان کرد: آن‌ها در راستای این اقدامات خود در 19 فروردین سال 1398 سپاه را هم در لیست تروریستی قرار داده‌اند. این امر نشان می‌دهد وقتی دشمن خیلی بزرگ باشد طرف مقابل هم قطعاً بزرگ است.

سردار غیاثی راد در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو درباره دلایل دشمنی لابی صهیونیستی عنوان کرد: سپاه پاسداران به ارزش‌های اسلامی پایبند است. سپاه از ابتدای تأسیس در بعد فرهنگی با دو تفکر کمونیستی و لیبرالیستی مخالفت کرده است و شعار نه شرقی و نه غربی توسط سپاه کاملاً سرلوحه خودشان قرار دادند.

مسئول فرهنگی شورای هماهنگی رزمندگان کشور استقلال‌طلبی سپاه پاسداران را دلیل دیگر دشمنی آمریکا و غرب با سپاه عنوان کرد و گفت: شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی توسط جوانان سپاهی به معنای واقعی کلمه به مرحله اجرا گذاشته شد و همین امر دشمنی غرب را به همراه داشته است.

وی افزود: چامسکی اعتراف می‌کند اگر استقلال‌طلبی که نیروهای مسلح ایران دارند کنار بگذارند، دشمنی آمریکا با ایران کاهش پیدا می‌کند و این نشان می‌دهد آمریکا با استقلال نیروهای نظامی و سپاه مشکل دارد.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی