گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

معاون ستاد كل نیروهای مسلح: مقاومت لبنان با تاثیر از انقلاب اسلامی چندین بار رژیم صهیونیستی را شکست داد

معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سازمانی که با الگوی اسلامی در لبنان شکل گرفته که به تنهایی می‌ایستد و دشمن صهیونیستی را با همه عِده و عُده‌اش مجبور به فرار و هزیمت می‌کند و نه یکبار بلکه در چندین جنگی که صیهونیست‌ها راه انداختند.

1396/07/06
|
11:37

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(بررسی الگوهای نهضت‌های مقاومت و پایداری مانند بصیرت، دشمن‌شناسی و استکبارستیزی در مقابله با نفوذ دشمن صهیونیسم بین‌المللی) در ادامه با ارتباط تلفنی با سردارجزایری،معاون ستاد کل نیروهای مسلح روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

سردار جزایری در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: پیروزی نقلاب اسلامی توانست پیام مبارزه با استکبار را برساند و گروه‌های مبارز در فلسطین که تا پیش از انقلاب در اغلب مبارزات خود شکست می‌خوردند، از آن الگو گرفتند و به ترمیم و بازسازی خود پرداختند. امید تازه‌ای که انقلاب به گروه‌های مقاومت داد، باعث شد که اتفاقات جدیدی در این حوزه روی دهد.

وی با اشاره به تاثیر انقلاب اسلامی بر بهار عربی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی آحاد مردم منطقه را به لحاظ اندیشه و تفکر به این باور رساند که اگر قرار باشد که چیزی موجب نجات آنها شود و تحولی در وضعیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آنها ایجاد کند، تشخص به اسلام است. زیرا لیبرال دموکراسی غرب نیاز آنها را برآورده نمی‌کند و نمی‌تواند پاسخگوی نیاز آنها باشد. از طرفی مباحث مارکسیستی نیز به پایان راه خودش رسیده است و نسخه قابل اتکایی برای تغییرات در کشورها نیست.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: هر موقع که اندیشه و تفکر اسلامی مبارزه با ظلم بتواند از سدهای بتونی که رژیم‌های خودکامه در داخل قلمرو خود ایجاد کردند، عبور کند می‌تواند اثرات مثبت خودش را در ارتقاء جوامع و کشورها داشته باشد. این حرکات ابعاد ملموسی دارد همچنان‌که در لبنان تاثیر انقلاب اسلامی مشهود است و این تغییر را می‌توان با مقایسه حرکت‌های مقاومت در قبل از انقلاب در لبنان و بعد از انقلاب مشاهده کرد.

سردار جزایری اظهار کرد: در شرایطی که تعدادی از کشورهای عرب در برابر تحرکات نظامی رژیم صهیونیستی کمترین تاب تحملی نداشتند، می‌بینید که یک سازمانی که با الگوی اسلامی در لبنان شکل گرفته به تنهایی می‌ایستد و مقاومت می‌کند و دشمن صهیونیستی را با همه عِده و عُده‌اش مجبور به فرار و هزیمت می‌کند و نه یکبار بلکه در چندین جنگی که صیهونیست‌ها راه انداختند.

وی افزود: یمن در حال حاضر صحنه رویارویی مردم و گروههای مقاومت مردمی با مستکبران و ظالمان آن یک درس تاریخی و عبرت بزرگ است و اتفاقی که در یمن افتاده و مقاومتی که مبتنی بر آموزه‌های انقلاب اسلامی در آنجا شکل گرفته، علیرغم همه تلاش‌هایی که آمریکایی‌ها، سعودی‌ها و برخی کشورهای عرب کردند تا یمن را به وضعیت قبلی برگردانند و تحت استعمار دیگران قرارش دهند، اما سازمانی مردمی سربرمی‌آورد و مقاومت و مبارزه می‌کند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی