صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

یک تحلیلگر مسائل فرق و ادیان گفت: امثال قذافی و صدام نیز بازیچه دست آمریکا و غرب بودند، اما پس از آنکه راهبرد آنها تمام شد، مشاهده کردید که به چه سرنوشتی گرفتار شدند.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(عربستان اندیشه تفکری وهابیت و چشم‌انداز بحران‌سازی مذهبی در منطقه) با حضور دکتربهزاد نیلوفری،کارشناس فرقه‌های نوظهور دینی و دکترحسین حاجی،کارشناس مسائل غرب آسیا روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

دکتربهزاد نیلوفری در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: عربستان، حکام و شاهزاده‌هایش بازیچه دست سرویس‌های جاسوسی غربی هستند. البته پیش از این امثال قذافی و صدام نیز بازیچه دست آمریکا و غرب بودند، اما پس از آنکه راهبرد آنها با چنین افراد دست نشانده تمام شد، مشاهده کردید که به چه سرنوشتی گرفتار شدند. از طرفی عربستان سعودی مخالف شیعه است و شیعه را رافظی می‌خوانند و این موضوع پنهانی نیست. ضمن اینکه غرب سعی کرده که در ایران دست به فرقه‌سازی بزند و به جریان تشیع ضربه بزند.

وی افزود: باید دید چرا کسانی مانند بن لادن، ایمن الظواهری و ... را مطرح کردند و پس از آن جریان تکفیری و داعش را وارد صحنه کردند. اگر به 200 سال پیش برگردیم می‌بینیم وزارت مستعمره انگلستان و سازمانهای اطلاعاتی آنها برای اینکه بتوانند از منابعی خاورمیانه مانند نفت، طلا و معادن گوناگون بهره ببرند، سراغ مساله ریشه‌دار مذهب رفتند و بر محمدبن عبدالوهاب سرمایه‌گذاری کردند و به موازات آن جریانهایی مانند بابیت و بهایت را در ایران به وجود آوردند تا بتوانند با شیعه مقابله کنند.

تحلیلگر مسائل فرق و ادیان ادامه داد: به نظرم، انگلیسی‌ها، اسرائیل را نیز در راستای جنگهای مذهبی ایجاد کردند و از دل آن جریان تندرویی مانند صهیونیست‌ها متولد شد. در حال حاضر دائم جریانهای مختلف تروریستی به وجود می‌آید و این شاخه مذهبی با آن شاخه درگیر است و یک جریان علیه جریان دیگر به جنگ برمی‌خیزد. در این میان ترامپ به این جریانهای در حال جنگ مقدار زیادی اسلحه می‌فروشد.

دکتربهزاد نیلوفری گفت: انگلیسی‌ها نیز بیکار نمی‌مانند و آنها نیز مقدار زیادی اسلحه می‌فروشند و قراردادهای اقتصادی کلان بسته منعقد می‌شود. به نظرم در این میان قدرت فراماسونری که وجود دارد، از نقاط مختلف برنامه‌ریزی و یارگیری کرده است در عین حال که برنامه آنها اصلا مذهب نیست و به مسائل اقتصادی ربط دارد. در این میان می‌توان گفت 99 درصد جنگهایی که در سده‌های اخیر اتفاق افتاده، اکثرا بر سر مسائل اقتصادی بوده است.

وی افزود: بنابراین ظهور فرق و جریانهای انحرافی در خاورمیانه برای تامین منافع ابرقدرتهاست، اما خوشبختانه در ایران با همه جریان‌هایی که دشمنان ایجاد کردند، جریان شیعه زنده و پویاست و با انقلاب اسلامی که شکل گرفت و آنتی‌تزی ایجاد کرد که بتواند در مقابل جریان‌سازی استکبار مقابله کند.مرتبط با این خبر

  • شیعه کشی عربستان با چراغ سبز ترامپ...