صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

مسئول تایید محتوای ولی‌فقیه در سازمان بسیج گفت: بسیجی باید تحلیل صحیحی از جامعه، تحولات و نیازهای آن داشته و نسبت به محیط پیرامونی خودش شناخت خوبی داشته باشد.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (بسیج، اهداف و مأموریت‌های جهانی آن در چارچوب زمینه‌سازی ظهور و ایجاد جامعه شهری) با حضور حجت‌الاسلام علی‌اصغر جلالی، مسئول تایید محتوای ولی‌فقیه در سازمان بسیج روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اصغر جلالی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: در حال حاضر می‌توان گفت که الگوی بسیج به تمامی دنیا صادر شده و آرمان امام خمینی(ره) محقق شده است و ارمان امام این بود که جمهوری اسلامی با همه وجود برای احیای هویت اسلامی مسلمانان سرمایه‌گذاری کند. این سرمایه‌گذاری شاید در کوتاه مدت یکسری مشکلاتی برای ما ایجاد کند. اما اگر نگاه درازمدت داشته باشیم تمام این سرمایه برمی‌گردد.

وی افزود: در حال حاضر مستشاران ما که در سوریه با هزینه کمی حضور دارند، اگر این هزینه اندک پرداخت نمی‌شد، امروز باید در داخل هزینه به مراتب بیشتری پرداخت می‌کردیم. بنابراین بسیجی که تشکیل شده، الگوی آن جهانی شده است و به شدت استکبار جهانی از آن وحشت کرده است. اکنون تکاپویی که اسرائیل، عربستان، آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی پنهان و آشکار دارند، نشانه هراس از الگو شدن بسیج است.

مسئول تهیه محتوای ولی‌فقیه در سازمان بسیج ادامه داد: آنها با تصور آینده که چه اتفاقی در دنیا می‌خواهد روی دهد، به شدت از جهانی شدن بسیج احساس وحشت می‌کنند. این ثمره‌ای است که از پایه‌گذاری بسیج از سوی امام راحل انجام شده است.

حجت‌الاسلام علی‌اصغر جلالی گفت: حرکاتی که بسیج انجام می‌دهد براساس موازین دین اسلام باشد و از طرفی بسیج در الگوی جهانی خود متخلق به اخلاق اسلامی باشد و در هر دو زمینه مکارم و محاسن اخلاقی بسیج باید بدرخشد تا الگو شود. ضمن اینکه باید به سمت زمان‌شناسی و هوشمندی برود و با توجه به اینکه بسیج در همه جا حضور دارد و همه اقشار نیز هستند، باید تحلیل صحیحی از جامعه، تحولات و نیازهای آن داشته باشد. نسبت به محیط پیرامونی خودش شناخت خوبی داشته و این شناخت می‌تواند اعم از داخل، خارج و جهان اسلام باشد.

وی افزود: اگر بسیجی از تحولات داخلی و خارجی شناخت داشته باشد، می‌تواند رفتار درستی نیز برای خودش برنامه‌ریزی کند. از طرفی بسیجی باید به آفات انقلاب توجه کند، همان آفتهایی که شهید مرتضی مطهری معرفی کردند و آن را نخست نفوذ فرصت‌طلبها می‌داند و دیگری نفوذ اندیشه‌های بیگانه و انحرافی در انقلاب برشمرده و از سویی رجعت تدریجی به ضدارزشها می‌داند. همچنین خسته شدن و از دست دادن روحیه انقلابی را از جمله آفات انقلاب برشمرده است.

مرتبط با این خبر

  • هدف امریکا از خارج کردن ایران از برجام چیست...؟

  • جنگ افروزی در منطقه؛ تهدیدی برای امنیت اروپا

  • ادعای ترامپ درباره توقف جنگ یک دروغ بزرگ است

  • ادعای مذاکره بدون پیش‌شرط ترامپ، یک فریب است

  • استراتژی ایران مقابل امریکا دفاع پیشگیرانه و بازدارندگی است

  • پول‌های کثیف باید در نطفه انتخابات خفه شود

  • یقه‌سفیدها در نفوذ دادن پول‌های کثیف در انتخابات ردی به جا نمی‌گذارند

  • اجرای دقیق قانون انتخابات مانع از میدان دادن به کاندیداهای با وعده‌های عجیب و غریب است

  • جذابیت صندلی‌های مجلس باعث نفوذ پول‌های کثیف در انتخابات شده است

  • شورای نگهبان در انتخابات آتی بر پول‌های کلان تبلیغات تمرکز کند