صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

معاون دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: روشن است افرادی در داخل و خارج بر مسیر تفرقه حرکت می‌کنند. برای همین باید با عوامل تفرقه که در داخل و خارج از کشور تغذیه می‌شوند، با هوشیاری برخورد کنیم.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(ماهیت و ابعاد توطئه فرقه‌سازی و انشقاق در جهان اسلام با نگاه رویکرد تشیع انگلیسی) در ادامه با ارتباط تلفنی با دکترحجت‌الله ابراهیمیان، معاون دانشگاه مذاهب اسلامی روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

حجت‌الله ابراهیمیان در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: امروز در جهان اسلام با دو گفتمان تفرقه و گفتمان وحدت و همگرایی مواجه هستیم، در کنار این دو گفتمان، شاهد سه مفهومی که برگرفته از اسلام در جهان اسلام هستیم. نخست مفهوم اسلام ناب محمدی که امام خمینی(ره) پرچمدار آن بودند و در حال حاضر مقام معظم رهبری ادامه دهنده آن هستند و اسلام ناب محمدی را معرفی کردند که برگرفته از خرد، عقل، منطق و با استفاده از آموزه‌های قران و روایات است.

وی افزود: دوم مفهوم اسلام آمریکایی که عموما دولت‌مردان استعمارگر که در راس آنها آمریکا، اسرائیل و انگلیس هستند، ارائه کننده آن هستند و سوم اسلام مبتنی بر خشونت و افراط گرایی که در راس آن دولت و کشور عربستان است. در این میان معتقدیم که تشیع و اسلام ناب و مکتب ناب اهل‌بیت همان مفهومی است که امام و امروز رهبری آن را تبیین و تفسیر می‌کنند و این تفسیر کاملا با ان گفتمان وحدت و همگرایی هم‌خوانی دارد و با گفتمان تفرقه سازگاری ندارد.

معاون دانشگاه مذاهب اسلامی ادامه داد: چند سالی است که مقام معظم رهبری ما را نسبت به این امر هشدار می‌دهند که مواظب باشیم که با سخنانمان میان شیعه و سنی تفرقه نیندازیم. در این میان گاه تعبیر اسلام آمریکایی و شیعه انگلیسی را به کار می‌برند، کسانی که تلاش دارند با بهره جستن از تفرقه امت ناب اسلام را از مسیر اصلی اسلام منحرف ‌کنند و کسانی که به دورن جامعه اسلامی نفوذ می‌کنند و در خدمت اهداف آمریکا، انگلیس یا اسرائیل هستند. بر هر اهل خرد و منطقی روشن است چه افرادی هستند و به دسیسه‌های اسرائیل، آمریکا و انگلیس کمک می‌کنند و به این منظور باید کاملا هوشیار باشیم که عوامل تفرقه در داخل و خارج از کشور تغذیه می‌شوند.

حجت‌الله ابراهیمیان گفت: بنابراین امروز باید از هر مساله‌ایی که به تفرقه دامن می‌زند، پرهیز کنیم و سعی بر آن باشد که به سمت گفتمان وحدت و همگرایی حرکت کنیم. در این میان نباید نقش رسانه را فراموش کنیم، همان‌طور که افکار عمومی بسیار مهم است و با رسانه این افکار به سمتی می‌رود که بر آن سرمایه‌گذاری و هدایت می‌شود. از این‌رو نظام و دولت ما باید از رسانه بهره بگیرد و مراقب فعالیت‌های رسانه‌ای دشمن باشیم.مرتبط با این خبر

  • داعش زیرسایه وهابیت اجازه بحث به هیچ تفکر دیگری را نمی‌دهد

  • افراد سوار بر مسند قدرت فاقد روحیه انقلابی هستند