گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

مدیر اجرایی شركت دانش بنیان ایده گران سورن آب بیان كرد: ایران جزو سه کشور صاحب گندزدایی آب با نمک است

مدیر اجرایی شرکت دانش بنیان ایده گران سورن آب بیان کرد: روشی که شرکت ما تولید کرده است جدیدترین روش گندزدایی با روش الکترولیز نمک طعام در دنیا است و بعد از آمریکا و آلمان سومین کشور دارنده این فناوری است.

1397/04/23
|
12:15
|

برنامه «ذورنقه» رادیو گفت و گو با حضور مهندس حامد فقیهی مدیر اجرایی شرکت دانش بنیان ایده گران سورن آب روانه آنتن شد.

حامد فقیهی در آغاز درباره زمینه فعالیت شرکت دانش بنیان ایده گران سورن آب گفت: این شرکت در زمینه آب و فاضلاب کار می کند. شرکت ما روش جدیدی را برای گند زدایی آب ابداع کرده است که این روش جایگزین مناسبی برای روش های موجود است. این روش در اصل در تصفیه خانه های آب و فاضلاب جایگزین کلرزن های گازی و پودری می شود و در این حوزه این فناوری، جدیدترین فناوری روز دنیا است.

وی افزود: این شرکت در حقیقت یک فناوری را با ساخت این دستگاه تولید کرده است که با مصرف نمک طعام و الکترولیز آن چهار ماده گندزدای کلر، اوزن، دی اکسید کلر و اکسیژن را تولید می کند و به آب آشامیدنی و پساب تزریق می کند.

مدیر اجرایی شرکت دانش بنیان ایده گران سورن آب بیان کرد: روشی که شرکت ما تولید کرده است جدیدترین روش گندزدایی با روش الکتریز نمک طعام در دنیا است و بعد از آمریکا و آلمان سومین کشور دارنده این فناوری است. با توجه به مشکلاتی که در حوزه آب و فاضلاب داریم و اهمیتی که این بخش دارد، این فناوری می تواند کمک زیادی به کشور کند.

وی با بیان اینکه بین تصفیه آب و گندزدایی تفاوت زیادی وجود دارد، عنوان کرد: تصفیه دو بخش دارد؛ نخست تصفیه فیزیکی آب است که شفافیت آب را ایجاد می کنیم. بخش اصلی و پنهان کار که اهمیت زیادی دارد، بخش گندزدایی آب است زیرا در آب نیازمند هستیم میکروب ها را از بین ببریم و با ضد عفونی کردن، سلامت را به آب می دهیم.

فقیهی اضافه کرد: در گند زدایی استانداردهای خاص خودمان را داریم و آب را باید به صورت کاملا ایمن در منزل برسانیم. بخشی که شرکت دانش بنیان ایده گران سورن آب کار می کند، بخش نهایی کار یعنی گندزدایی است؛ پیش از این از گاز یا پودر کلر در تصفیه خانه ها استفاده می کردند که خطرات خاص خودش را دارد زیرا ممکن است باعث نشت گاز شود. پودر کلر نیز مشکل تامین دارد و پروسه آماده کردن آن مخاطراتی برای اپراتور سیستم ایجاد می کند اما در روش ما، فقط از نمک غذایی بدون ید استفاده می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی