صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

نماینده ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه گفت: متاسفانه برخی از مسئولان ما از تحریم‌ها وحشت کردند و به زبان آوردند که تحریم‌ها می‌تواند بر انقلاب ما اثر بگذارد و همین زیرساخت مقاومت را در میان مسئولان کمرنگ کرد.

حجت الاسلام علی رضایی، در مصاحبه با برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: در حال حاضر ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار گرفتیم، وقتی دشمن خودش را در همه عرصه‌ها امتحان کرد و از عهده برنیامد، وارد حوزه اقتصاد شد و در جنگ تمام عیاری که علیه جمهوری اسلامی به راه انداخت، کشورهای دیگر را نیز همراه خودش کرده است.

وی افزود: اما متاسفانه قبل از اینکه تحریمها، اقتصاد ما را با مشکل مواجه کند، عدم درایت لازم برخی از مسئولان، کشور را با مشکلاتی مواجه کرد و در اثر این مشکلات تحریمها اثرگذار شد. اگرچه تحریم در جمهوری اسلامی مسبوق به سابقه است و ما حتی در دوران جنگ تحمیلی نیز با تحریم مواجه بودیم؛ تحریم‌هایی که در آن زمان شکننده‌تر از امروز بود! اما در آن زمان یک همت عالی وجود داشت که می‌توانیم براساس گفتار امام خمینی(ره) و اراده‌ای که ملت کرده بود، در مقابل همه دشمنان ایستاد و جنگ را فاتح شد.

نماینده ولی‌فقیه در نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: در زمان جنگ تحمیلی، نبرد نظامی و اقتصادی را با هم به جمهوری اسلامی تحمیل کردند اما در حال حاضر همه نیروی دشمن در جنگ اقتصادی به کار گرفته شده است. لذا در گام نخست باید مسئولان همت کنند و قدر ملتی که در تمام برهه‌های سخت همراه و همگام با نظام بودند، دانسته شود، ملتی که در طول تاریخ سابقه ندارد با این اندازه از تدین و قدردانی برای انقلاب خودشان هزینه کنند.

حجت‌الاسلام علی رضایی گفت: مسئولان باید در شرایط دشوار کشور ساده‌زیستی را جلوه کار خود قرار دهند و برای مقابله با مشکلات کشور برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهند تا بتوانند این تحریمها را نیز پشت سر بگذارند و به مردم فشار زیادی نیاید. کمااینکه جامعه در چند سال گذشته نیز گریز از تحریم را داشته است، به طوری که وقتی در مباحث موشکی تحریم بودیم، به حدی اوج گرفتیم که دشمن از این حوزه و پیشرفت آن احساس خطر کرد. لذا مسئولان باید در پی آن باشند که چرا در این حوزه با وجود تحریمها توانستیم پیشرفت کنیم و به خودکفایی برسیم؟

وی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو افزود: به نظرم یکی از دلایل پیشرفت در حوزه موشکی و هسته‌ای می‌تواند اعتماد و اتکاء به نیروی داخلی باشد. در این زمانه دشوار باید تفکر همه مسئولان اتکاء به نیروی زبده و جوان داخل در کنار تجربه نیروهای قدیمی باشد، اما متاسفانه این اتکا و توجه بسیار کمرنگ است.

نماینده ولی‌فقیه در نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: تحریمها نمی‌تواند بر ما اثر داشته باشد، مگر زمانی که بپذیریم این تحریمها می‌تواند بر ما اثر داشته باشد. لذا واهمه و ترس قبل از خشونت دشمن، زیرساخت مقاومت را به هم می‌ریزد، متاسفانه برخی از مسئولان ما از تحریمها وحشت کردند و به زبان آوردند که تحریمها می‌تواند بر انقلاب ما اثر بگذارد و همین زیرساخت مقاومت را در میان مسئولان کمرنگ کرد.

حجت‌الاسلام علی رضایی گفت: در حالی مسئولان از تحریمها وحشت کردند که ملت ما هیچ گونه سازشی در مقابل تحریمها نداشتند و در حال دور زدن تحریمها با مقاومت و ایستادگی هستند. بنابراین در شرایط کنونی بسیج می‌تواند در چند مساله موثر باشد و آن امید دادن به مردم برای آینده. لذا اگر صبر، تحمل و مقاومت را افزایش دهیم، از تحریمها که یک جنگ تمام عیار است، نیز عبور خواهیم کرد و ملت بانشاط با تکیه به پشتوانه مقام معظم رهبری از این گردنه دشوار نیز خواهد گذشت.

مرتبط با این خبر

  • جنگ امروز آمریکا با ونزوئلا برسر نفت است

  • چرخش 180 درجه ای ونزوئلا؛ از اسرائیل تا غزه

  • بازخوانی مداخله گری مستقیم آمریکا در ونزوئلا جهت براندازی دولت قانونی مادورو و علل ناکامی آن

  • برخی حضور پررنگ جمهوری‌اسلامی را در منطقه برنمی‌تابند

  • منافع ملی ما در گرو حمایت از سوریه است

  • مسئولان باید با شجاعت به حل مشکلات بپردازند/ ترس در انجام مسئولیت‌ها بی‌معناست

  • اختلاف میان مسئولان باعث پمپاژ ناامیدی میان جامعه می‌شود

  • امروز رژیم صهیونیستی، زمین‌گیر جمهوری‌اسلامی شده است

  • سریال پیوستن ایران به کنوانسیون‌های بین‌المللی پایانی ندارد

  • رسانه باید درباره زندگی اشرافی مسئولان مطالبه گر باشد