گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

جلودار زاده: با اعتراضات کارگری، برخورد سیاسی و قضایی نشود! +صوت

یک عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: نباید با اعتراضات کارگران برخورد سیاسی و قضایی شود و باید به بررسی دقیق عاملی که منجر به ایجاد این وضعیت شده، پرداخت.

1397/09/07
|
11:45
|

سهیلا جلودارزاده، در مصاحبه با برنامه« رویداد »رادیو گفت و گو ، با بیان اینکه یکی از دلایل اعتراضات کارگری سوءمدیریت موجود در بنگاههای اقتصادی است ،خاطرنشان کرد: این سوء مدیریت دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد از جمله اینکه برخی از مدیران از شایستگی لازم برای اداره بنگاه اقتصادی برخوردار نیستند .

وی همچنین با تاکید بر اینکه مسائل تحریم ها و فشارهای خارجی نیز می‌تواند در وضعیت به وجود آمده در کارخانه ها و بنگاه های اقتصادی موثر باشد، تصریح کرد: در واقع مجموعه عواملی که باعث به وجود آمدن این وضعیت شده است را می توان به عوامل داخلی و خارجی تقسیم بندی کرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بدترین نحوه برخورد با این اعتراضات این است که آن را یک جریان سیاسی تلقی کنیم و به جای حل مشکلات، با کارگران برخورد کنیم و آنها را زندانی کنیم ، گفت: در واقع باید اعتراضات کارگری را یک فرصت بدانیم و اعتراضات آنها را هشداری نسبت به وضعیت مدیریتی در کشور قلمداد کنیم و گوش بدهیم که آنها نسبت به چه موضوعاتی اعتراض دارند .

جلودارزاده با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما اعتراضات کارگری، قانونی قلمداد نمی شود، ادامه داد : باید اجازه بدهیم که مردم نظر خود را به صورت مستقیم و شفاف در مورد مدیریت در کشور اعلام کنند وما نیز در راستای حل مشکلات آنها تلاش جدی تری داشته باشیم .

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر 60 نماینده عضو فراکسیون کارگری مجلس هستند و اعضای این فراکسیون در جریان مشکلات و وضعیت کارگران در نقاط مختلف کشور هستند ،ادامه داد : فراکسیون کار گری از همان ابتدا با این نحوه خصوصی سازی در کشور مخالف بود چراکه این شیوه خصوصی سازی باعث بهره برداری برخی از خواص و استفاده آنها از رانت های دولتی شده است و این موضوع نیز ناشی از فساد نهفته اداری در کشور است، اکنون نیز بسیاری از مشکلات کارگران از جمله مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه ناشی از چنین روندی است .

جلودارزاده همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه باید از ابزارهای اجتماعی برای احقاق حقوق کارگران استفاده کنیم ، خاطرنشان کرد: قوه قضائیه نیز به جای اینکه کارگران را دستگیر و زندانی کند باید به این اعتراضات توجه کند و بداند که کارگران از سر ناچاری اقدام به برگزاری تجمع می‌کنند و این قوه و سایر نهادهای مسوول باید عامل اساسی که باعث ایجاد این نارضایتی شده است را شناسایی کرده و با آنها برخورد کنند .

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی