صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

یک عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: آمریکا در تلاش است با انتشار اسلام به شکل غیرواقعی خصوصیات اصلی آن را از میان ببرد، زیرا اسلام وهابیت می‌تواند با آمریکا کار کند و با ظلمش در سطح جهان کنار بیاید.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (ویژه سالروز انتشار نامه مقام معظم رهبری : بررسی ابعاد نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و تاثیرات آن بر بیداری انسانی در غرب و معرفی حقیقت اسلام) با حضور دکتر مجتبی رضاخواه، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس روانه آنتن شبکه رادیویی گفت‌وگو شد.

مجتبی رضاخواه در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: وقتی کشورهای غربی رشد اسلام را در غرب دیدند به ترفندهای مختلف سعی در مهار آن داشتند. یکی از این راه‌ها، گسترش اسلام آمریکایی بود به طوری که در حال حاضر در آمریکا و بسیاری از کشورهای غربی رشد وهابیت بالاست و عربستانی‌ها برای توسعه آن پول‌های زیادی خرج می‌کنند. آنها به راحتی سرمایه به آمریکا می‌آورند و مسجد می‌سازند و در واقع آمریکا با این سبک می‌خواهد موج اسلام‌خواهی را کنترل کند، یعنی اگر کسی بخواهد از مسیحیت به سمت اسلام تغییر مذهب بدهد، آنها سعی می‌کنند به سمت اسلام وهابی سوقش دهند.

وی افزود: در واقع غرب و آمریکا در تلاش است با انتشار اسلام به شکل غیرواقعی خصوصیات اصلی آن را از میان ببرد، زیرا اسلام وهابیت می‌تواند با آمریکا کار کند و با ظلمش در سطح جهان کنار بیاید، حتی می‌تواند در پیمان‌های نفتی در کنار آمریکا قرار بگیرد تا قیمت نفت را به نحوی کنترل کند تا به نفع کارتل‌های غربی باشد. اسلامی که نه تنها هیچ گونه ضرری برای منافع آمریکا و کشورهای قدرتمند ندارد بلکه در کنارش می‌ایستد و به آنها کمک می‌کند. در برخی از آمار و ارقامی که مربوط به چند سال پیش است نزدیک به 700 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری عربستان در آمریکاست! حال باید پرسید چرا آمریکا نباید از این اسلام خوشش بیایید؟ کشوری به ظاهر اسلامی که پولش را در آمریکا سرمایه‌گذاری می‌کند، افرادی را تربیت و پرورش می‌دهد که یا افراطی می‌شوند و اسلام را بد جلوه می‌دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: بنابراین اسلام‌هراسی تنها یکی پروژه رسانه‌ای نیست، بلکه اسلام‌هراسی در عمل منافعی برای آمریکا دارد، از آنجا که آمریکا چند دهه بزرگ‌ترین تولیدکننده تسلیحات نظامی است، این تسلیحات کجا مصرف می‌شود و چه کسی آنها را می‌خرد؟ آمریکا برای گرم شدن بازار تسلیحاتش، گروهی به اسم طالبان، القاعده و داعش به وجود می‌آورد و آنها را با همان تسلیحات مسلح و هدایت می‌کند و آنها به یک کشور حمله می‌کنند، کشور مزبور برای مقابله با آنها نیاز به تسلیحات دارد، از تسلیحات تولید شده آمریکا خریداری می‌کند و یک جنگ تسلیحاتی در منطقه راه می‌افتد که تامین‌کننده منافع آمریکاست.

مجتبی رضاخواه گفت: تجربه زندگی در آمریکایی جنوبی حاکی از آن است که از جنگ و استرس و درگیری خارومیانه در آنجا رد و اثری نیست، آمریکا با نقل و انتقال تسلیحات تولیده شده که به کشورهای منطقه فروخته، خاورمیانه را نابود کرده است. بنابراین اسلام‌هراسی تنها یک پروژه تبلیغاتی نیست که در آن صرفا ذهن مردم غرب را به تعلیمات اسلامی خراب کنند، بلکه پروژه به شکلی طراحی شده که غرب با بدبخت کردن مسلمانان نفع خودش را ببرد. در واقع سیاست آمریکا به دلیل تولید اسلحه در چند دهه اخیر به شکلی است که بتواند تسلیحات خودش را به فروش برساند و منافعش را با ایجاد درگیری در خاورمیانه تامین کند. فروش صدها میلیارد دلاری تسلیحات باعث رشد اقتصادی آمریکا شده است.

وی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو اظهار کرد: بنابراین پروژه اسلام‌هراسی قرار است هم ذهن مردم اروپا را نسبت به اسلام خراب کند و هم با ایجاد درگیری در جهان اسلام به رونق فروش معاملات تسلیحاتی آمریکا باعث رشد اقتصادی ایالات‌متحده و هم‌پیمانانش شود. لذا پروژه اسلام‌هراسی یک پروژه چند بعدی است و نباید به آن تک‌بعدی نگاه کرد. اگر اسلام چنان در غرب رواج پیدا کند که کشورهای غربی علیه ظلمی که بر کشورهای مسلمان می‌شود، قیام کنند حتی باعث سقوط هیمنه غرب خواهد شد. از آن سو اگر بخشی از کشورهای غربی در مقابل معاملت تسلیحاتی آمریکا بایستند، به نفع ایالات‌متحده نیست، زیرا باعث سقوط اقتصاد آمریکا خواهد شد.

مرتبط با این خبر