صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

کارشناس مسائل سیاسی گفت: غرب، شکوه راهپیمایی 22 بهمن را سانسور می‌کند، برای اینکه سیاست‌های دشمنان به شکلی است که برای رسیدن به اهداف خودش مایل نیست که حقیقت انقلاب اسلامی و اقبال مردم به آن به گوش دنیا برسد.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (تحلیل ابعاد حضور حماسی راهپیمایی 22 بهمن و الزامات تداوم پیشرفت و پیروزی‌های انقلاب اسلامی در دهه پنجم) با حضور دکتر روح‌الله مدامی، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی روانه آنتن شبکه رادیویی گفت‌وگو شد.

روح‌الله مدامی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: تا زمانی که مردم در صحنه هستند، نظام جمهوری‌اسلامی مشروعیت دارد، لذا به رفراندوم نیاز نداریم، زیرا رفراندوم خواسته اکثریت مردم است که به یک مطالبه ملی تبدیل خواهد شد. اگرچه باید یادآوری کرد تنها 22 بهمن دلیل تداوم و قوت جمهوری‌اسلامی نیست، شاخص‌های دیگری وجود دارد و راهپیمایی 22 بهمن یکی از آنهاست، شما تا کنون هیچ تجمع عظیمی ندیدید که حتی اقلیت جمعیت ایران دور هم جمع شوند و بخواهند علیه نظام جمهوری‌اسلامی شعار بدهند.

وی افزود: اگرچه در بعضی از مواقع تجمع‌های کوچکی صورت گرفته که شعارهای آنها موضوعی است و نسبت به برخی مسائل مدیریتی و شرایط اجتماعی اعتراض داشتند، این نوع تعامل و همراهی با نظام نشان می‌دهد که نظام جمهوری‌اسلامی با وجود برخی کاستی‌ها در مرحله اقتدار خودش قرار دارد. بنابراین جمهوری‌اسلامی در شرایط رفراندوم قرار نیست و جمعیت 22 بهمن و انتخابات ادوار این چهار دهه گویایی این مساله است، اگرچه غرب این مساله را سانسور می‌کند برای اینکه سیاست‌های دشمنان به شکلی است که برای رسیدن به اهداف خودشان مایل نیستند که حقیقت انقلاب اسلامی و اقبال مردم را به آن به گوش دنیا برسانند.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: دنیا هنوز شناخت دقیقی از جمهوری اسلامی و مردم ما پیدا نکرده است و نگذاشتند که دنیا با مردم ما بیشتر آشنا شوند، نه با ایدئولوژی نه با فرهنگ و منش مردم آشنا نیستند، این سخن من نیست، سخن گردشگران و جهانگردان غربی است که به ایران سفر کردند و پس از آشنایی با کشور ما اعتراف کردند که نخست به آنها گفته شده بود، امکان اینکه زنده از ایران برگردید، نیست! اما ما وارد کشوری با فرهنگ، تمدن و تاریخ شدیم که دارای مکتب مشخص و مردمی مهماندوست بود. چنین اظهارنظرهایی نشان می‌دهد که دنیا با مردم ما به خوبی آشنا نیست.

روح‌الله مدامی گفت: نکته دیگر، برخی از کشورهای دنیا که در حوزه سیاست و اقتصاد تاثیرگذارند و با جمهوری اسلامی دشمن نیستند به دنبال یک ایران قوی هستند، زیرا آنها کشور ما را دارای فرهنگ و تمدن قوی و مردمی مبارز و مکتبی می‌د‌انند که دارای مردمی مبارز، آگاه و اهل علم است، لذا این کشور هر چه قدر قوی‌تر بشود، تعامل با آن راحت‌تر خواهد بود و بسیاری از اهداف سیاسی و علمی را می‌توان با جمهوری اسلامی پیش برد. اما کشورهایی که با ما دشمن هستند، ممکن است جمهوری‌اسلامی را وابسته بخواهند اما آنرا ضعیف نمی‌خواهند، به عبارتی اعتقاد دارند که جمهوری‌اسلامی کشور مهمی است و بدون آن نمی‌توانند در منطقه کارشان را پیش ببرند. اگر هم با ما دشمنی می‌کنند، به دنبال این هستند که ما وابسته باشیم نه ضعیف. این دو، دو مقوله جدا از هم هستند. بنابراین باید بدانیم جمهوری‌اسلامی در عرصه تفکر کشور مطرحی هست و به لحاظ فلسفی، تاریخی، تمدن و مذهبی کشوری دارای پیشینه کهنی است.

وی افزود: جمهوری اسلامی از منظر دشمنان نیز تحلیل دیگری دارد و آنها معتقدند که اگر جمهوری‌اسلامی قوی باشد به کمکش می‌توان اهداف سیاسی و اقتصادی را پیش برد، مشروط به اینکه جمهوری اسلامی را بتوان وابسته کرد و این استقلال، امنیت و قدرت ما سبب شده است که دشمنی به وجود بیاید که این دو نکته جداست. اما جمهوری اسلامی با این همه صلابت و قدرت، نمیتوان 22 بهمن و انتخاباتش را نادیده گرفت. برای اینکه قابل رویت است و افرادی که میخواهند به آن برچسبی بچسبانند و بگویند امسال از پارسال درصد جمعیت کمتر یا بیشتر بود، نوعی سوء‌ظن است که قصد مغالطه در شکوه راهپیمایی را دارند. در واقع انقلاب با دستور کسی را به خیابان نمی‌آورد، بلکه مردم تصمیم میگیرند بر حسب شرایط و تنگاهایی که هست انقلاب کنند سال‌ها بعد برای حفظ و پاسداری از آن راهپیمایی می‌کنند و در سالگرد 40 سالگی انقلاب تصمیم می‌گیرند، جشن بگیرند. با این همه انقلاب نیاز به بازنگری دارد و باید برای نسل امروز راه‌های طی شده در انقلاب را بازگو کرد.

مرتبط با این خبر

  • مردم اصل انقلاب را از حساب مسئولین جدا می دانند

  • ملت ایران انقلاب را فرزند خود می دانند

  • برگزاری راهپیمایی 22 بهمن در 10 هزار روستا برای اولین بار

  • پیش بینی 2500 دستگاه اتوبوس برای راهپیمایی 22 بهمن

  • حضور پررنگ اقلیت های دینی در راهپیمایی 22 بهمن

  • مردم؛ عنصر اصلی انقلاب اسلامی هستند

  • تولید 700 هزار پیام توسط رسانه های بیگانه برای نیامدن مردم به راهپیمایی

  • اقتدار نظام، یکی از بازتاب‌های راهپیمایی 22 بهمن است

  • رسانه های غربی ، نتوانستند پیامی مبتنی بر«خیابان های خالی از جمعیت» از ایران مخابره کنند

  • مردم همچنان به آینده انقلاب اسلامی امیدوار هستند