صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

عضوبسیج دانشجویی گفت: رهبری فرمودند اگر برخی گمان کنند، مشکلات اقتصادی صرفا ناشی از تحریم و علت تحریم‌ها تسلیم نشدن در برابر دشمن است، پس راه حل آن، زانو زدن و بوسه زدن بر پنجه گرگ است، خطایی نابخشودنی است.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (بیانیه گام دوم و الزامات پیش روی جوانان در دستیابی به روایت و قرائتی درست از چهل سال گذشته و تمرکز بر مبانی انقلاب اسلامی) با حضور محمد محمدی، فعال و عضو بسیج دانشجوئی روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

محمد محمدی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: بعد از چهل سال باید نسبت به انقلاب بازنگری کرد و برخی اندیشه‌ها را مورد بازبینی قرار داد؛ ما نظام عدالت محور قرآنی تشکیل دادیم و بعد از 40 سال رهبری می‌فرمایند ما عدالت را در سیاست‌ها و قانون‌هایمان گنجاندیم، اما اجرا نمی‌شود، امید من در اجرای عدالت به شما جوان‌هاست. این نوع نگاه یادآوری تفکر دوباره پس از قیام است، قیام که با اندیشه‌های اولیه برپا شد و به پیروزی رسید، حال زمان آن رسیده که درباره ادامه انقلاب تفکر کرد و راه طی شده بررسی شود.

وی افزود: اکنون اهمیت کار ما در این است که اگر به روند طی شده فکر نکنیم و ضعف‌های موجود را اصلاح نکنیم، کسانی می‌آیند و ضعف‌های موجود را به منابع دیگر نسبت می‌دهند. لذا رهبری تاکید دارند، هر جا ضربه‌ای می‌خوریم برای آن است که در چهل سال گذشته از نگاه انقلاب عدول کردیم. اگر این‌کار را نکرده بودیم، الان خیلی جلوتر بودیم؛ مطلبی که رهبری در بیانیه گام دوم به آن اشاره کردند. اگر ما ضعف‌های موجود را اصلاح نکنیم و درباره آنها با دیگران صحبت نکنیم، کسان دیگری تمام ضررهای وارد شده، به انقلاب نسبت می‌دهند در صورتی که این ضررها نتیجه دوری از انقلاب و رویکرد انقلابی بود.

فعال و عضو بسیج دانشجویی ادامه داد: حال اگر بخواهیم به مسیر طی شده نگاه کنیم، باید بگویم ما مسیری را طی کردیم؛ طی مسیر مانند تشنه‌ای بودیم که یک لیوان آب روبه‌رویش بود، نصف لیوان را نوشیدیم، حال اگر کسی متوجه آن نباشد که برای سیرآب شدن کامل باید کل لیوان را بنوشد و در این وسط، یک برهه زمانی 40 ساله باشد که می‌تواند هر فکری را منقلب کند، دستگاه‌های تبلیغاتی دشمن می‌تواند بگویند اگر نصف لیوان آب را نوشیدید و سیراب نشدید، مشکل از نصف لیوان آب بود.

محمد محمدی گفت: در صورتی که دقیقا اصل ماجرا بر عکس نظر دستگاه‌های تبلیغاتی دشمن است و مشکل از نیمه لیوان آب نوشیده شده نیست، بلکه مشکل از نصف دیگر لیوان آب است که نوشیده نشده است. ما دقیقا همین روال را در بیانیه گام دوم هم داریم، رهبری می‌گویند انقلاب ما برگشت‌پذیر است و مشکلاتی که داریم از این قضیه نیست. لذا اگر به بیانیه گام دوم اهمیت ندهیم و خواسته‌های رهبری در رفع ضعف‌ها و بازاندیشی درباره انقلاب را اجرا نکنیم، دقیقا مسیر عقب‌گرد را در پیش گرفتیم اگر خودمان را اصلاح نکنیم. ناامیدی و بی‌برنامگی در پی دارد و مسلما سوء‌استفاده تبلیغاتی دشمن را هم به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: همان‌طور که کارشناسان و نظریه‌پردازان می‌دانند، بیانیه گام دوم یک بیانیه راهبردی است، اگرچه بیانیه در ادبیات سیاسی معنای خاصی دارد، بیانیه رهبری تحلیلی از گذشته، شرحی از وضعیت کنونی و چشم‌اندازی از آینده ارائه داده است که این سه قسمت را می‌توان خیلی مجزا بررسی کرد، ضمن اینکه شرایط فعلی، شرایط خاصی است که کشور مورد هجوم ناجوانمردانه دشمن به لحاظ جنگ نرم و روانی است اما وجه دیگری را در بیانیه می‌توان دید و آن، بند سوم در سرفصل آخر بیانیه است که رهبری فرمودند اگر کسی گمان کند، مشکلات اقتصادی صرفا ناشی از تحریم است و علت تحریم‌ها نیز مقاومت ضداستکباری و تسلیم نشدن در برابر دشمن است، پس راه حل آن زانو زدن در برابر دشمن و بوسه زدن بر پنجه گرگ است، خطایی نابخشودنی است. لذا این خطایی نابخشودنی است که ما منشا همه مشکلات کشور را از دشمن بدانیم.

مرتبط با این خبر

  • چرا مردم به ساختارهای رسمی در کشور بی اعتمادند؟

  • تشکیل احزاب رسمی متعهد در کشور ضروری است

  • مسئولان با توسل به بند و تبصره از بازنشستگی فرار کردند

  • تاکید رهبری در بیانیه گام دوم بر کنشگری جوانان است

  • میدان ندادن به جوان‌ها در کشور اپیدمی شده

  • احقاق حقوق خصوصی باعث تامین وحدت کشور و جذب حداکثری می‌شود

  • بیاینه گام دوم جوانان را تشویق به ورود در قدرت می‌کند

  • بیانیه گام دوم ریشه در مبنای عمیق قرآنی دارد

  • رهبری در بیانیه گام دوم مفهوم "پیچ تاریخی" را تبیین کردند

  • بیانیه گام دوم را نباید به دولت ها منتسب کرد