صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

کارشناس مسائل سیاسی گفت: منافقین تعلقی به ایران نداشتند بویژه درحفظ استقلال آن که در طول جنگ تحمیلی روی داد، در کنار صدام به بمباران و کشتار هم‌وطنان خودشان دست زدند و چهره غیرانسانی خود رابیش از پیش نمایان کرد.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (بررسی و تحلیل انقلابی‌گری و پا‌فشاری بر آرمان‌های انقلاب اسلامی در نگاه امام خمینی(ره) با حضور سعید صادقلو، کارشناس مسائل سیاسی روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

سعید صادقلو در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: در فلسفه همه انقلاب‌ها در آغاز نابهنجاری‌ها و هرج و مرج‌ها هست، اما امتیازی که انقلاب اسلامی داشت، رهبری کاریزماتیک بود که مردم به راحتی برای رهبرشان خون می‌دادند و با یک اشاره انگشت رهبر سیل عظیم مردم راهی خیابان‌ها بشوند. لذا در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی یکسری آشفتگی‌ها و نابهنجاری‌ها وجود داشت که با حضور امام خمینی این مسائل به سرعت سامان داده شد در میان گروه‌های تکفیری که کم از داعش و القاعده نداشتند، فرصتی برای ابراز وجود پیدا کرده بودند.

وی افزود: از طرفی مساله منافقین در میان بود، منافقینی که زیر پوست انقلاب رشد کردند. در حالی که این گروهک‌ها برای ادامه فعالیت فاقد بسیاری از ویژگی‌های تشکیلاتی و انقلابیگری بودند، آنها ارزش‌های امام و انقلاب را باور نداشتند، منافقین افرادی که چهره انقلابی یا حزب‌اللهی داشت، در قالب گشت امنیت در آن هرج و مرج‌ها به راحتی ترور می‌کردند. منافقینی که در ظاهر معتقد به اسلام بودند و حتی مسعود رجوی برای خودش قرائتی از قرآن داشت اما معلوم نیست این اجتهاد در قرآن را چه کسی به رجوی داده بود! در هر حال منافقین با یکسری آراء و عقاید به ظاهر اسلامی وارد کارزار شدند و با این رویه پیدا بود که دچار نوعی سردرگمی خواهند شد.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: در هر حال اهدافی که منافقین در مبارزه دنبال می‌کردند سنخیتی با اهداف توحیدی و الهی امام خمینی نداشت و بیشتر هدفشان دنیوی بود و چشم به قدرت داشتند و به نوعی قدرت‌طلب و قدرت‌دوست بودند. از سوی منافقین تعلقی به کشور نداشتند به ویژه در حفظ استقلال آن که در طول جنگ تحمیلی روی داد و آنها در عملیات مرصاد گروهکی بودند که علیه کشور قیام کردند و با یک پیمان با صدام متحد شدند و علیه نظام جمهوری اسلامی وارد نبرد نظامی شدند. نبردی که علیه کشور خودشان بود و در کنار صدام به بمباران و کشتار هم‌وطنان خودشان دست زدند که این رویه چهره غیرانسانی آنها را بیش از پیش نمایان کرد.

سعید صادقلو گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که باید نهادی عمل کنیم به عبارتی دیپلماتی که ما داریم و از ابتدا که در آموزش و پرورش رشد پیدا می‌کند، وارد دانشگاه‌ها می‌شود، باید دید دورانی را که طی می‌کند تا برای پست دیپلمات آماده شود، تا چه اندازه دروس اسلامی را می‌گذراند؟ از سوی دیگر آمریکا یکی دو روز نیست که با ما مشکل دارد و امام خمینی مبدع لفظ شیطان بزرگ بودند، شیطانی که همیشه بوده و دیگران همانطور که می‌دانید به مثابه پول نگاه می‌کنند چنانکه صراحتا درباره عربستان سعودی این نگاه را بیان کرد.

وی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو افزود: آمریکا که در خاورمیانه منافع بسیاری دارد، نمی‌تواند نظام جمهوری‌اسلامی را تحمل کند که مانع دستیابی آمریکا به بسیاری از منافعی است که تا دیروز از آنها بهره برده است و امروز تنها به بخشی از آن دسترسی دارد. لذا به دنبال آن است که جمهوری‌اسلامی را در محضورات و تنگنا قرار دهد و در این هدف برخی از رژیم‌های منطقه نیز با آمریکا همراهی دارند. حال امروز شرایطی به حدی برای ما دشوار کرده است که ناچار به مذاکره مجدد با آمریکا شویم، اما جمهوری‌اسلامی به این راحتی تسلیم مذاکره با آمریکا نمی‌شود، روحیه انقلابیگری که در میان سران نظام جمهوری اسلامی است و تجربیاتی که در مذاکره با آمریکا کسب کرده مانع از آن است که دوباره با آمریکا وارد گفت‌وگو شود.

مرتبط با این خبر

  • پرده برداری از چهره منافقین؛ از مهم ترین ثمرات عاشورا

  • کشورهای خلیج‌فارس تبدیل به زرادخانه آمریکا شده‌اند

  • تروریست های امریکایی بزرگترین حامی منافقین هستند

  • تسویه حساب های داخلی دلیل برملا شدن ارتباط منافقین با دولت آمریکا

  • منافع غرب در راستای حمایت از گروهک منافقین است

  • علت حضور آمریکا در منطقه ، اسلام‌هراسی و ایران‌ستیزی در کنار منفعت‌طلبی است

  • گروهک منافقین و سلفی‌های تروریست مزدور آمریکا در منطقه هستند

  • دنیا به رفتارهای صدام در جنگ هشت ساله چراغ سبز نشان داد

  • گروهک منافقین با تکیه بر بی‌اطلاعی نسل جدید مدعی وقایع دهه 60 شده است

  • ایده آل سازمان بسیج، ریشه کن شدن فقر و بیکاری است