گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

رادیو گفت و گو بررسی می كند؛ منظور از برجام 2 و 3 چیست و اروپا از پیگیری آن چه هدفی دارد؟

برنامه گفتگوی سیاسی، هفتم مهر به بررسی موضوع بررسی و تحلیل انتظارات برجامی اروپا و برجام های 2 و 3 می پردازد.

1398/07/07
|
09:41
|

به گزارش رادیو گفت و گو، برنامه گفتگوی سیاسی با هدف بررسی رویدادهای سیاسی روز، مباحث کلان سیاسی در حوزه داخلی و خارجی با حضور کارشناسان، اساتید علوم سیاسی، پژوهشگران و پیشکسوتان عرصه سیاست و صاحب نظران طیف های مختلف سیاسی و اجرایی با هدف روشنگری، نقد منصفانه از این شبکه رادیویی پخش می شود.

برنامه گفتگوی سیاسی، هفتم مهر موضوع انتظارات برجامی اروپا و برجام های 2 و 3 را با حضور دکتر داوود صالحی(کارشناس مسایل بین الملل)، جلال بزرگر(پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی) و دکتر کمال دهقانی(عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی)بررسی می کند.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سخنگویان دولت‌های انگلیس،‌ فرانسه و آلمان با صدور یک بیانیه مشترک از ایران خواستند که به تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام بازگردد.

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: «آنها همچنان از برجام حمایت می‌کنند و از ایران می‌خواهند که همه فعالیت‌هایی که نقض تعهدات این کشور ذیل برجام محسوب می‌شود را به عقب بازگرداند و از برداشتن گام‌های بعدی بپرهیزد. این کشورها همچنین از ایران می‌خواهند در خصوص مسائل مربوطه از جمله مسائل پادمانی همکاری بیشتری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشته باشد.»

حال این سوالات مطرح است که انتظار اروپایی ها از برجام چه بوده و آیا به اهداف خود رسیده اند؟، منظور از برجام 2 و 3 چیست و اروپا از پیگیری آن چه هدفی دارد؟ و واکنش ایران باید به این خواسته ها چه باشد؟آیا اروپایی ها با توجه به تجربه برجام قابل اعتماد هستند؟

گفتگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه ساعت17:30 روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز به صورت زنده تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می‌شود.

علاقمندان برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو می توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح نمایند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی