صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

برنامه گفتگوی سیاسی، هفدهم مهر به تحلیل و بررسی ابلاغ سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری از سوی رهبر معظم انقلاب می پردازد.

به گزارش رادیو گفت و گو، برنامه گفتگوی سیاسی با هدف بررسی رویدادهای سیاسی روز، مباحث کلان سیاسی در حوزه داخلی و خارجی با حضور کارشناسان، اساتید علوم سیاسی، پژوهشگران و پیشکسوتان عرصه سیاست و صاحب نظران طیف های مختلف سیاسی و اجرایی با هدف روشنگری، نقد منصفانه از این شبکه رادیویی پخش می شود.

برنامه گفتگوی سیاسی، هفدهم مهر به تحلیل و بررسی ابلاغ سیاست های کلی نظام قانون گذاری از سوی رهبر انقلاب، با حضور دکتر محمدصالح نقره کار(عضو کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری)، دکترمرتضی حاجی علی خمسه(عضو هیات علمی دانکده حقوق دانشگاه امام صادق(ع)) و دکتر هادی طحان نظیف(عضو حقوقدان شورای نگهبان) می پردازد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل 110 قانون اساسی، سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری را ابلاغ و با توجه به اهمیت موضوع در حاشیه آن مرقوم کردند: «سیاستها به قوای سه‌گانه ابلاغ شود. سه قوه موظفند اقدامات را زمانبندی و پیشرفتها را گزارش نمایند».

این سیاستها در 17 بند ابلاغ شده که توجه به موازین شرع به عنوان اصلی‌ترین منشاء قانون‌گذاری، ارزیابی و پالایش قوانین و مقررات موجود کشور از حیث مغایرت با موازین شرعی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تعیین حدود اختیارات مجلس در اصلاح لوایح با رعایت اهداف لایحه مواردی از این ابلاغیه هستند.

علاقمندان برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو می توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح نمایند.

مرتبط با این خبر